Pomagamy w życiu z cukrzycą! KRS 0000022162

Diabetycy na Morzu Północnym. Międzynarodowy rejs z udziałem Polaków.

Po raz kolejny grupa reprezentantów polskich diabetyków wzięła udział w międzynarodowym rejsie po Morzu Północnym. To integracyjne przedsięwzięcie, w którym biorą udział młodzi diabetycy z Niemiec, Luxemburga i Holandii i Polski. Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą MOJACUKRZYCA.PL wraz z Kliniką Diabetologii Dziecięcej GCZDM w Katowicach – Ligocie od wielu lat wspiera tę ideę i organizuje udział polskiej załogi.

W tym roku pływała żeńska załoga: Zuzia Puciłowska z Białegostoku, Agata Jędrzejczyk z Tychów, Kinga Ziarnik z Rudy Śląskiej i pani doktor Magda Sokołowska. Początek i koniec rejsu to port Monnickendam koło Amsterdamu. Przez 7 dni oprócz pływania, była też okazja do zwiedzania wybrzeży Holandii, plażowania, rowerowych wycieczek i podziwiania urokliwych widoków holenderskich miastaeczek.

Najważniejsze jednak jest zawieranie nowych znajomości w słodkim świecie i wymiana doświadczeń. A do tego nabywanie umiejętności radzenia sobie z cukrzycą w ekstremalnych warunkach.

Kolejny rejs już w przyszłe wakacje!

Oto kilka zdjęć:

 

Skip to content