Pomagamy w życiu z cukrzycą! KRS 0000022162

Donateo.pl – mikropłatności

Z przyjemnością informujemy o rozpoczęciu współpracy Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą z platformą fundrisingową Donateo.pl. Dzięki niej z łatwością można wspierać naszą działalność statutową przy pomocy mikropłatności bezgotówkowych. Między innymi w transakcjach internetowych serwisu Przelewy24 i BLIK a także w stacjonarnych datkomatach obecnych w centrach handlowych w całej Polsce. W formatce płatniczej pojawia się widget zlogo, umożliwiający przekazanie drobnej wpłaty na rzecz Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą MOJACUKRZYCA.PL.

Donateo to nie tylko technologiczna platforma fundraisingu cyfrowego, wykorzystująca najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie płatności bezgotówkowych w sektorze dobroczynności. To przede wszystkim przestrzeń na wyjątkowe spotkania organizacji dobroczynnych z biznesem odpowiedzialnym społecznie oraz darczyńcami. Z tego właśnie powodu logo Donateo składa się z dwóch złączonych wspólnym obszarem serc, które tworzą harmonijną całość.

Rozwiązania Donateo umożliwiają bezgotówkowe wsparcie organizacji dobroczynnych poprzez:

  • Donateo offline, która wykorzystuje istniejącą infrastrukturę terminali płatniczych
  • Donateo w e-commerce
  • datkomaty stacjonarne Donateo
  • datkomaty mobilne Donateo.

Wszystkie opcje datkowania poprzez Donateo gwarantują szybkie, bezproblemowe i transparentne wsparcie: całość przekazanej kwoty datku trafia bezpośrednio na konto organizacji dobroczynnej.

Misia i wizja

Misją Donateo jest stworzenie kultury dobroczynności poprzez dostarczenie możliwości prostej i przyjemnej pomocy innym. Aspiracją Donateo jest upowszechnienie autorskich rozwiązań fundraisingowych na skalę, w której każdy, niezależnie od miejsca i czasu, będzie mógł skorzystać z okazji do przekazania drobnej kwoty, czyli mikrodonacji na cele dobroczynne.

Aplikacja Donateo

Aplikacja Donateo instalowana jest na istniejących urządzeniach płatniczych, czyli na terminalach PIN Pad i POS. Aplikacja umożliwia wsparcie fundacji dobroczynnych współpracujących z Donateo poprzez mikrodonację (mikrodatek). Taki datek wyliczany jest jako drobna kwota w postaci tzw. „końcówki” rachunku, zaokrąglenia kwoty lub procent od sumy końcowej. Dodatkowo ideą mikrodonacji jest wsparcie powtarzalne, regularne a nie wysokość wpłat.

Każdy klient korzystający z terminali płatniczych może w ten sposób przekazać datek na cele dobroczynne przy okazji płatności za codzienne zakupy. Ekran pozwalający na dokonanie takiej wpłaty pojawi się przed sfinalizowaniem operacji.

Darczyńca posiada pełną przejrzystość i kontrolę nad przekazanym wsparciem. Dlatego też na ekranach pojawia się logo fundacji, które można wesprzeć. Po przekazaniu datku, na potwierdzeniu znajdzie się oddzielna pozycja podsumowująca operację. Także na koncie bankowym wpłacającego widnieją dane wspartej organizacji. Donateo nie uczestniczy w samej operacji, a jedynie udostępnia rozwiązanie technologiczne do jej wykonania. Donateo współpracuje obecnie w zakresie upowszechniania mikrodonacji z jedną z największych sieci retail w Polsce – Carrefour.

Aplikacja Donateo będzie także umożliwiać już niebawem przekazanie mikrodonacji na rzecz organizacji non-profit także na wielu tysiącach platform e-commerce, obsługiwanych przez technologicznego partnera Donateo, Przelewy24.

Datkomaty Donateo

Organizacje partnerskie Donateo można obecnie wesprzeć poprzez datkomaty w kilkuset punktach w całej Polsce m. in. w centrach handlowych M1, bi1, sieci Telakces.com, sieci sklepów Społem, kawiarniach ETNO Cafe, sieci sklepów Auchan, Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu wielu innych. Wszystkie terminale stacjonarne oznaczone są znakiem Donateo, którym są dwa serca – żółte i czerwone. Wspierający mogą sprawdzić szczegóły transakcji na swoim koncie bankowym, które wskazują wpłatę wprost na konto organizacji dobroczynnej, bez pośredników.

Aby wpłacić datek, wystarczy zlokalizować dobroczynny terminal Donateo, potem na ekranie wybrać organizację i określić kwotę datku. Na koniec należy dokonać wpłaty za pomocą karty, telefonu, smartwatcha bądź kodu BLIK. Wsparcie dla organizacji jest szybkie, bezpiecznie a pieniądze trafiają bezpośrednio na konto wytypowanej instytucji dobroczynnej.

Więcej informacji na temat Donateo

Oficjalna strona Donateo

Zobacz także:

Przekaż darowiznę on-line!

Skip to content