Pomagamy w życiu z cukrzycą! KRS 0000022162

Zdrowo Jem – Jestem Aktywny!

plakat_kodeks_www

Polska pod względem nasilenia otyłości u dzieci i młodzieży znalazła się w przełomowym momencie. Istnieje bowiem szansa na zatrzymanie tej światowej epidemii i uniknięcia drogi, jaką przeszły inne kraje, w których – jak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia – odsetek dzieci otyłych dochodzi do 20% i nadal wzrasta.

Z najnowszych badań Instytutu Żywości i Żywienia w Warszawie wynika, że aż 28 proc. chłopców i 22 proc. dziewcząt w ostatnich klasach szkoły podstawowej ma nadwagę lub jest otyłych. Takie dane i tempo wzrostowe pozwalają na prognozę, iż w ciągu najbliższych lat zdecydowanie zwiększy się ryzyko zachorowalności na choroby cywilizacyjne, a w szczególności na cukrzycę typu 2.

Dodatkowo, liczba dzieci wykazujących stan przedotyłościowy, czyli nadwagę, już dorównuje innym krajom.

Dzieci tyją, ponieważ źle się odżywiają i są coraz mniej aktywne.

Program Zdrowo Jem – Jestem Aktywny promuje zdrowy tryb życia w oparciu o zdrową dietę i aktywność fizyczną.

Program Zdrowo Jem – Jestem Aktywny na Facebooku’u!

W I edycji programu w 2014 roku w wybranych placówkach oświatowych odbyły się multimedialne warsztaty oraz konkurs plastyczny poświęcone promocji aktywnego stylu życia, oraz zdrowej i pełnowartościowej diety u dzieci i młodzieży. Integralną częścią projektu była konferencja dla nauczycieli, połączona z prezentacją materiałów szkoleniowych przeznaczonych do wykorzystania podczas zajęć lekcyjnych.

II edycja programu w 2015 roku pod hasłem „Kodeks Dobrych Praktyk” była realizowana wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego. Gościliśmy w szkołach podstawowych.

logo_pasaz

III edycja programu w 2016 objełą kolejne warsztaty w szkołach podstawowych pod hasłem „Kodeks Dobrych Praktyk”. Partnerem tego etapu programu był Tesco Polska sp. z o.o. – Pasaż TESCO

IV edycja programu w 2017 roku jest wciąż realizowana.

Pierwszy etap objął kolejną sesję warsztatów multimedialnych dla uczniów szkół podstawowych. W tym wydaniu przeszkoliliśmy prawie 1300 dzieci z Raciborza i powiatu raciborskiego. Ta edycja była realizowana w ramach programu wolontariatu pracowniczego i wsparciu programu MIT firmy HENKEL Polska sp. z o.o. 

Drugi etap obejmuje specjalną serię warsztatów edukacyjnych przeznaczonych dla dzieci z cukrzycą do 15 lat! To jednodniowe warsztaty szkoleniowe. Odbędą się w wybranych ośrodkach w kilku województwach – małopolskim, śląskim, opolskim i wielkopolskim. Będziemy się uczyć i bawić. Planujemy spotkania warsztatowe na temat sposobów na zdrowe i pełnowartościowe posiłki, sporą dawkę aktywności i niezwykła atmosferę. Nie zabraknie okazji do zawierania nowych znajomości w słodkim świecie. Zobacz Zdrowo jem! Jestem aktywny! Edycja dla dzieci z cukrzycą! Projekt jest realizowany we współpracy z firmą Novo Nordisk Polska

Zrób prezent swojej szkole! Chcesz aby w Twojej szkole odbyła się promocja aktywnego stylu życia, oraz zdrowej i pełnowartościowej diety u dzieci i młodzieży zgłoś się do Biura Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą. tel. 32 331 345 lub 605 331 345, email: biuro@mojacukrzyca.pl Warsztaty są bezpłatne. Ilość warsztatów jest ograniczona. Prosimy o jak najszybsze zgłoszenie swojej placówki!

Skip to content