Pomagamy w życiu z cukrzycą! KRS 0000022162

Słodkie Pogotowie. Punkt konsultacyjny.

W Polsce problem cukrzycy dotyka obecnie blisko 3 mln osób. Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą, które od 1996 r. działa na rzecz środowiska diabetyków w Polsce. W ramach profilaktyki w Gliwicach Towarzystwo realizuje projekt „Słodkie pogotowie”. Warto umówić się na wizytę i dowiedzieć się, jak nie dać się cukrzycy.

Z cukrzycą można normalnie funkcjonować, trzeba jednak przestrzegać kilku zasad, zdrowo się odżywiać, mierzyć poziom cukru i stosować profilaktykę. Każda osoba zainteresowana tematem cukrzycy może skorzystać z konsultacji diabetologicznej i zmierzyć poziom cukru w stacjonarnym punkcie konsultacyjnym. Punkt realizuje też porady w zakresie edukacji żywieniowej  dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz pomoc dla placówek oświatowych w zakresie cukrzycy typu I u dzieci.

Gliwiczanie mają do dyspozycji punkt konsultacyjny „Słodkie Pogotowie” przy ul. Młyńskiej 17.

Z bezpłatnej pomocy specjalistów można korzystać od poniedziałku do piątku  w godz. od 11.00 do 15.00. Porady i wsparcie udzielane są również w formie zdalnej. Osoby zainteresowane wizytą w punkcie konsultacyjnym proszone są o kontakt telefoniczny (32/331-33-49; 605-331-345) lub mailowy (biuro@mojacukrzyca.pl).

Projekt został dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.

Skip to content