Pomagamy w życiu z cukrzycą! KRS 0000022162

Drużyna MOJACUKRZYCA.PL na Tour de Pologne! Oto skład!

Z dumą prezentujemy reprezentantów polskiego środowiska diabetyków, którzy wezmą udział w tegorocznej edycji najbardziej prestiżowego polskiego wyścigu Tour de Pologne 2017.

W profesjonalnym wyścigu już po raz drugi w historii weźmie udział ekipa Team Novo Nordisk, w którym ścigają zawodowi kolarze z najlepszych grup świata. Start 29 czerwca w Krakowie.

W specjalnym wyścigu Tour de Pologne Amatorów, który odbędzie się w Bukowinie wystąpią diabetycy składzie złożonym z następujących zawodników:

Maciej Głowacki – kapitan Drużyny, Dariusz Regulski, Ireneusz Ścięgaj – doświadczeni kolarze oraz młodzi i utalentowani uczestnicy Talent ID Camp Team Novo Nordisk Karolina WitekPrzemysław Kuświk oraz Paweł Wieczorek

Poznajcie ich:

Maciej Głowacki – Wieliczka
Mam 33 lata. Od 18 roku życia jestem na insulinie. Odkąd pamiętam wolałem wyjść na pole i pojeździć na rowerze, pobiegać niż siedzieć w książkach. 
Rower od połowy podstawówki był moim sposobem na spędzanie wolnego czasu. Pierwsze starty zaliczyłem jednak na studiach mając już 20 kilka lat. Wyniki były dobre jak na osobę bez ukierunkowanego treningu. Po 2 sezonach praca i inne czynniki sprawiły, że odpuściłem rywalizację. Z roweru jednak nie zrezygnowałem. Do ścigania wróciłem w sezonie 2015, bez treningu. W 2016 roku, gdy zacząłem trenować na poważnie przyszło kilka dobrych wyników, zwieńczonych 5 miejscem w generalce Cyklokarpat w kategorii M3 na dystansie Mega. W roku bieżącym zaliczyłem już kilka pudeł. No i pojawiła się nowa zajawka – szosa. Na ostatnim wyścigu TatraRoadRace, uchodzącym za najtrudniejszy amatorski wyścig w Polsce zająłem 11 miejsce OPEN. (dystans 122km i ponad 3000 metrów przewyższeń, ok. 4h i 15 minut jazdy). Ze względu na mój wzrost i wagę najlepiej sprawdzam się na imprezach z dużą liczbą przewyższeń i trudnymi technicznie zjazdach, takie też mi się najbardziej podobają.
Ireneusz Ścięgaj – Nowa Ruda
Mam 49 lat, choruję od 19 roku życia także można powiedzieć że najpiękniejsze lata życia. Sportem interesuje się praktycznie od dziecka. Jeżdżę na nartach startowali w zawodach narciarstwa zjazdowe z sukcesami podium było nie raz. Co do roweru tak na serio zacząłem jeździć od 2014 roku moje główne i największe osiągnięcia to 3 razy z rzędu wygrałem klasyfikację generalną w Bike Maraton Lubię też Uphill i tu na Śnieżkę wygrałem w tym roku jak również wyścig na Śnieżnik wygrałem open i w kategorii oczywiście. Są też inne sukcesy mistrzostwa Dolnego Śląska w MTB tam też wygrałem W tym roku jeżdżę w maratonie u Langa Obecnie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.  Jest tego więcej ale już sam nie pamiętam. A najbardziej cieszy mnie to że nigdy nie lubiłem biegać a dwa lata temu biegałem w ramach luzu od roweru okres jesienno-zimowy i jak się okazało zacząłem wymiatać starych zawodników. Bieg górski półmaraton w górach swoich ukończyłem na 3 miejscu Były też inne sukcesy w bieganiu.
Dariusz Regulski – Ostrołęka

Doświadczony zawodnik, mam 49 lat, a na cukrzycę zachorowałem w październiku 1981 r., a więc tuż przed stanem wojennym… Pamietam, że m.in. piłem wtedy jak smok wawelski na każdej przerwie w szkole i nie wiedziałem skąd mi to przyszło. Chodziłem wtedy do 7 klasy szkoły podstawowej w cichej wiosce Raki na przedpolu Kurpi (północne Mazowsze dla mniej wtajemniczonych). Po tygodniu w szpitalu w Makowie Maz. żywego (a nie każdemu się to zdarza po „wizycie” w tamtym szpitalu…) zostałem przewieziony do szpitala dziecięcego w Dziekanowie Lesnym k/Warszawy i pod koniec listopada wróciłem do szkoły przeszkolony jak badać sobie poziom cukru, jak podawać i ile insuliny etc. Dziękuję moim Rodzicom (szczególnie Mamie ale i Tacie) za wiele poświęcenia i ofiarną rodzicielską miłość jaką mi wtedy okazywali i pierwszych „słodkich ” krokach. Po podstawówce szkoła średnia w Płocku, studia dzienne w Warszawie i Lublinie i zaoczne z… wychowania fizycznego w Olsztynie. Spotykałem wiele pomocy ze strony lekarzy diabetologów, ale i sam sporo czytałem i szukałem informacji jak żyć (Panie premierze….) z cukrzycą i ciągle widzę spory margines do poprawy w „zarządzaniu” moją chorobą.

Sportem uprawiałem na różnym poziomie, ale na dobre to wziąłem się po studiach: głównie kolarstwo szosowe, trochę mtb. 5-6 lat temu odkryłem bieganie ( „lżejsze” dla kieszeni…i bardziej odporne na pogodę). Z tych dwóch dyscyplin składa się duathlon, w którym często startuję od paru lat, a rok temu zająłem nawet 4 m. w kat. 45-49 lat w Mistrzostwach Polski na dystansie sprint w Rawie Mazowieckiej we wrześniu. Byłby medal, ale skurcze mnie „zablokowały” na drugim okrążeniu na rowerze i podium odjechało…. Te skurcze to maja pięta Achillesa w uprawianiu kolarstwa.

W Tour de Pologne Amatorów będę startował 3 raz. Rok temu deczko padało, ale dojechałem na 183 m w open .

Karolina Witek – Tomaszów Mazowiecki
Karolina Witek

Mam 18 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie cukrzycę typu 1, a zaraz po tym chorobę Hashimoto. Był to zdecydowanie ogromny szok dla mnie i mojej rodziny, gdyż nikt nigdy dotąd nie miał żadnej styczności z tą chorobą. Moje życie zmieniło się diametralnie, jednak mimo tego nie zrezygnowałam z mojego aktywnego trybu życia i mogę pochwalić się 7-letnim stażem treningowym kolarstwa górskiego, szosowego jak i przełajowego oraz czynnego udziału w ogólnopolskich zawodach z wyżej wymienionych dyscyplin sportowych. Cukrzyca w żaden sposób mnie nie ogranicza, żyję pełnią życia i staram się wypełnić aktywnie każdą chwilę. Nie czuję się „inna” spośród moich zdrowych znajomych i nie wstydzę się swoich dysfunkcji zdrowotnych. Chciałabym w jakiś sposób pomóc szerzyć i propagować aktywność fizyczną z cukrzycą, pokazać ludziom, że nie warto się załamywać i poddawać. Sama miałam kilka chwil słabości i lekkiej depresji z powodu chorób. Zdaję sobie sprawę, że nie wszystkim cukrzykom udało się je pokonać, zwłaszcza świeżym i dużo młodszym ode mnie. Wiele osób potrzebuje wsparcia psychicznego i inspiracji. Może uda mi się zarazić kogoś jakąś pasją. Nie musi to być kolarstwo, pomoc bezdomnym zwierzętom czy nauka przedmiotów ścisłych, jak w moim przypadku, ale chociaż chęć do życia, zmiana spostrzegania świata i wyzbycia się jakichkolwiek kompleksów z powodu cukrzycy.

 

 

Paweł Wieczorek – Świnoujście

Młody kolarz 18 lat, uczestnik tegorocznej edycji Talent ID Camp Team Novo Nordisk, pierwszy raz na trasie Tour de Pologne Amatorów.

 

 

 

 

 

 

Przemysław Kuświk – Jarocin

Młody kolarz 19 lat, uczestnik tegorocznej edycji Talent ID Camp Team Novo Nordisk, pierwszy raz na trasie Tour de Pologne Amatorów.

Od kilku lat uprawiam kolarstwo. Trzy lata temu, w instytucie sportu, dowiedziałem się, że  podejrzewają u mnie cukrzycę. Nie brałem tego poważnie. Myślałem, że to jakaś pomyłka. Po długich badaniach, trzy miesiące przed ukończeniem 18-tego roku życia, badania okazały się zaskakujące .  Nawet lekarze nie wierzyli w to, że tak późno dowiaduję się o chorobie, którą posiadam najprawdopodobniej od urodzenia. Ciągłym ruchem,  aktywnością fizyczną  i odpowiednią dietą regulowałem mój poziom cukru i choroba nie dawała o sobie znaku. Cukrzyca nie przeszkadza mi w życiu codziennym!!! Mówią o tym same wyniki sportowe od najmłodszych lat. Najlepszy żak w województwie wielkopolskim, multimedalista Międzywojewódzkich Mistrzostw w kategorii Młodzik, dwukrotny mistrz Polski w jeździe drużynowej na torze i szosie, brązowy medalista w wyścigu  madison w kategorii junior młodszy, dwukrotny Mistrz Polski w jeździe drużynowej na czas szosa/tor , zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w kategorii Junior, Mistrz Polski w jeździe drużynowej na torze w kategorii U-23, a także wiele zwycięstw w krajowych, jak  i zagranicznych imprezach . Na co dzień reprezentuję barwy klubu  Mostostal Puławy, a we wcześniejszych  latach byłem zawodnikiem KTK Kalisz oraz Victoria Jarocin . Zanim zaczęło się kolarstwo także  pływałem,  gdzie  zdobywałem wartościowe trofea, takie jak np. wicemistrzostwo Polski w stylu zmiennym 200 m . Teraz kolarstwem zajmuję się zawodowo, a w wolnych chwilach uwielbiam narty biegowe, zjazdowe czy też kajaki.
SPORT TO MOJE ŻYCIE!
Warto uprawiać sport !

 

 

 

 

 

 

Udział w Drużyny MOJACUKRZYCA.PL w Tour de Pologne Amatorów wspiera Novo Nordisk.

Skip to content