Ekiden 2.0 w Dźwirzynie. Rekord półmaratonu pobity!

WFOŚ w Katowicach
Wyjazd współfinansowany przez WFOŚiGW Katowice

Życie w Dźwirzynie płynie leniwie. Wszystko za sprawa upału i wysokich temperatur. Jednak zawsze znajdujemy czas na dostosowana do pory dnia aktywność fizyczną wspartą odpowiednią dawką cukrzycowej edukacji.

Ponad stuosobowa słodka ekipa opanowała Dźwirzyno! Trwa kolejny turnus edukacyjno-rehabilitacyjny MOJACUKRZYCA.PL Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą.

Ekiden to w japońskiej tradycji sztafeta. To co w pojedynkę jest niemożliwe w grupie staje się realne. Po raz drugi w historii stanęliśmy na trasie półmaratonu – Ekiden 2.0 Dźwirzyno 2018.

Czterdziestu dwóch uczestników stanęło na trasie biegu, która w całości wiodła po plaży. Każdy z nich miał do pokonania dystans 500 metrów. Za pałeczkę posłużyła nam flaga Drużyny MOJACUKRZYCA.PL, którą biegacze przekazywali z rąk do rąk.

Wiek nie miał znaczenia. Od najmłodszych, kilkulatkow, którzy przebiegli dystans w towarzystwie rodziców przez uczestników turnusowych grup pod członków kadry. Każdy pracował na wynik. Było o co walczyć bowiem postawiliśmy sobie za cel pobicie wyniku z zeszłego roku, kiedy to po raz pierwszy odbył się taki bieg .
Nad całością niezwykłej rywalizacji z czasem czuwał Tomasz Pyzik wraz z Bartkiem Śliwińskim i całą najstarszą grupą.

Pomiary poziomów cukru w odpowiednim momencie, przygotowania do biegu, modyfikacja dawki i nastawienie bojowe – tego nie mogło zabraknąć. Dzięki doskonałej współpracy i wspólnemu wysiłkowi udało się pobić rekord ! Dystans 21 km pokonaliśmy w 1:45:09!!!

FreeStyle Libre
Uczestnicy Turnusu bezpłatnie testują system FreeStyle Libre dzięki darowiźnie Abbott Laboratories Poland sp. z o.o.

Przez cały czas towarzyszy nam system monitorowania glikemi FreeStyle Libre, który każdy z uczestników otrzymał na początku wyjazdu. Dziękujemy Abbott Laboratories Poland.! www.freestylelibre.pl

 

PARTNER:

WFOŚiGW w Katowicach

POMAGAJĄ NAM:

Abbott Labolatories Poland sp. z o.o.

CONTOUR PLUS ONE Ascencia Diabetes Solutions

Skip to content