Jak dobrze radzić sobie z glikemią?

WFOŚ w Katowicach
Wyjazd współfinansowany przez WFOŚiGW Katowice
FreeStyle Libre
Uczestnicy Turnusu bezpłatnie testują system FreeStyle Libre dzięki darowiźnie Abbott Laboratories Poland sp. z o.o.

Nie sztuka zjeść. Prawdziwa sztuka to wyliczyć, podać insulinę, zjeść, spalić aktywnością i mieć dobry poziom cukru!!! I tego uczymy na Turnusie!

Dziś po raz kolejny Nasz zespół medyczny badał jak przebiega i zmienia się zapotrzebowanie na insulinę przy określonej diecie połączonej z optymalna dawką aktywności fizycznej. Dzięki temu uczestnicy będą mieli realny wpływ na rozwój nauki, a szczególnie na wzbogacenie wiedzy z dziedziny diabetologii, co z powodzeniem może pomóc ich wszystkim kolegom z cukrzycą. Czasami wygląda to dość zabawnie i wzbudza zainteresowanie postronnych osób, ale cóż… nauka wymaga poświęceń.

Najlepszy na wyrównanie cukrzycy jest wysiłek aerobowy, czyli na przykład taniec! Z tego powodu dziś postanowiliśmy pokazać światu jak można skutecznie spalać kalorie wspólnym tańcem połączonym z elementami stepu i zumby. Efekty pobiły nasze oczekiwania. Wielu mogło się przekonać, że nawet niewielka porcja aktywności, szczególnie po obfitym posiłku może zdziałać cuda jeśli chodzi po poziomy glikemii.

Poza tym jest to doskonała zabawa i dość spektakularny show, co zresztą widać na zdjęciach i filmach.

Po wyczerpującym przedpołudniu mieliśmy okazję na odpoczynek. Do swoich młodszych kolegów przyjechał Łukasz Rostalski, chory na cukrzycę zawodnik Freestyle Football i stypendysta Drużyny MOJACUKRZYCA.PL

Ten sport pozwolił mi opanować moją cukrzycę! – przyznał Łukasz. Polecam Wam każda aktywność. Może właśnie ktoś pokocha to co ja.

Wraz z Adrianem z formacji Freestyle Beyond Life pokazał jakie niesamowite tricki można robić z piłką do nogi. Przy okaaji zdradziła także kilka sekretów dobrego opanowania piłkarskich sztuczek. Nie zabrakło również warsztatów z freestyle’owego grania. Okazało się, ze niektórzy całkiem nieźle sobie radzili.

W Freestyle Football najważniejszy jest systematyczny trening – przyznał Łukasz

Adrian i Łukasz z Freestyle Beyond Life Freestyle Football dla każdego!

PARTNER:

WFOŚiGW w Katowicach

POMAGAJĄ NAM:

Abbott Labolatories Poland sp. z o.o.

Accu-Chek Polfa TarchominCONTOUR PLUS ONE Ascencia Diabetes Solutions

Skip to content