Towarzystwo z Team Novo Nordisk

Dzięki współpracy Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą z Team Novo Nordisk zawodową grupą kolarską, złożoną ze sportowców chorych na cukrzycę z całego świata stypendysta programu Drużyna MOJACUKRZYCA.PL 15-letni Przemek Kotulski został zaproszony jako jedyny Polak, wśród 20 osobowej grupy z całego świata na tegoroczną edycję 2015 Talent ID Camp, specjalnego programu dla utalentowanych kolarzy diabetyków.

Dzięki temu już na przełomie lipca i sierpnia weźmie udział w obozie sportowym , który odbędzie się w Atlancie, stolicy stanu Georgia w USA.

Nasi kolarze to nie tylko sportowcy – podkreśla Morgan Patton Brown, dyrektor Talent ID Camp Program. To ambasadorzy edukacji w cukrzycy, wzmacniają wiarę w możliwości i stanowią inspirację dla innych diabetyków. Przemek Kotulski obecnie jest zawodnikiem LK UKS Pszczyna i stypendystą Drużyny MOJACUKRZYCA.PL Widzimy, że już osiąga świetne wyniki. – mówi Morgan P. Brown i dodaje – Umożliwiając mu uczestnictwo w naszym programie chcemy, aby poznał możliwości i rozwijał się zarówno w kolarstwie jak i w odpowiednim prowadzeniu cukrzycy.

Skip to content