Pomagamy w życiu z cukrzycą! KRS 0000022162

1 km od cukrzycy! Bieg i akcja na Festiwalu Biegowym w Krynicy.

1 km od cukrzycy na Festiwalu Biegowym w Krynicy!!! Razem ścigamy się z cukrzycą!!! Blisko 400 osób stanęło na starcie! Tysiące innych w Krynicy dopingowało i słuchało czym jest cukrzyca. W badaniach glikemii wzięło udział ponad 1500 osób!

Nie liczył się tylko czas i miejsce na mecie. Ważne było propagowanie świadomości na temat tej choroby. Przez trzy dni trwania TAURON Festiwalu Biegowego uczestnicy imprezy mogli bezpłatnie zbadać swój poziom cukru w ramach kampanii „Razem ścigamy się z cukrzycą”. Z tej szansy skorzystało blisko półtora tysiąca osób. Ukoronowaniem akcji promującej wiedzę na temat cukrzy był bieg na 1 km.

– Siedzący tryb życia i wszystko to co niesie rozwój cywilizacyjny nie jest zbyt zdrowe i odbija się na kondycji społeczeństwa. Dlatego zachorowań jest coraz więcej. W tej chwili na świecie na cukrzyce choruje 422 mln osób. Niestety na cukrzyce typu 1 wciąż nie możemy znaleźć lekarstwa. Ale można zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzyce typu 2 właśnie dzięki aktywności i zdrowemu trybowi życia. Warto się badać i robić badanie poziomu cukru. To jedno z najprostszych badań – mówił przed startem do uczestników Mariusz Masiarek z Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą.

– Podoba mi się taka inicjatywa. Niby kilometr to nie dużo, ale ciężko mi się oddycha. Robiłem badanie cukru tydzień temu. Przyznam, że robię je bardzo rzadko. To był chyba pierwszy raz od 10 lat. Przygotowuje się do maratonu i chciałbym wiedzieć co tam gra u mnie w organizmie – mówił po biegu Paweł Zakrzyński cytowany przez portal Festiwalu Biegowego

W biegu zwyciężył Rafał Nordwing, mieszkający w Rzymie zawodnik pokonał kilometr 2:47, wyprzedzając Kamila Makosia i Pawła Krochmala.

Reprezentanci Druzyny MOJACUKRZYCA.PL brali udział takz ew innych biegach od biegu w krawacie, przez bieg przebierańców, Życiową Dziesiątkę, Konspol Pólmaraton a po najbardziej mordercze dystanse Biegu 7 Dolin na 64 i 34 km.

O wynikach wkrótce.

„Razem ścigamy się z cukrzycą” to kampania społeczno-edukacyjna, której celem jest zwracanie uwagi na wczesną profilaktykę, skuteczne leczenie zmniejszające ryzyko rozwoju powikłań, a także rolę edukacji i aktywności fizycznej w kontroli choroby. W tym roku realizowana jest już trzecia edycja kampanii, a w jej ramach szereg działań o charakterze edukacyjnym i społecznym. Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą inicjator biegu „1 km od cukrzycy” jest jednocześnie inicjatorem tej kampanii. Mecenasem akcji jest Novo Nordisk.

Aktywność fizyczna, obok właściwego leczenia i zbilansowanej diety, pełni bardzo ważną rolę w terapii cukrzycy. Jest to choroba przewlekła, dotykająca coraz większą liczbę osób w Polsce, a więc przez decydentów powinna być traktowana priorytetowo.

Cukrzyca to dziś jedno z największych globalnych wyzwań zdrowotnych – nieprawidłowo leczona może prowadzić do rozwoju wielu poważnych powikłań zdrowotnych, takich jak np. niewydolność serca czy udar mózgu.

Skip to content