Pomagamy w życiu z cukrzycą! KRS 0000022162

Ambasadorowie MOJACUKRZYCA.PL w 5K@ADA Virtual Challenge 

5K@ADA Virtual Challenge to międzynarodowe wydarzenie z udziałem ludzi z całego świata i uczestników konferencji American Diabetes Association (ADA). Jest organizowane po to, aby podkreślić potrzebę zwiększonej aktywności fizycznej jako sposobu na zapobieganie cukrzycy i jej powikłaniom.

Celem 5K@ADA jest również podniesienie świadomości społecznej na temat znaczenia zdrowego stylu życia. W tym roku wydarzenie odbyło się z udziałem ambasadorów Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą.

W tym samym momencie 20 czerwca w pięciu różnych lokalizacjach – w Szczecinie, Gliwicach, Mikołowie i Neubrandenburgu w Niemczech pięciu biegaczy przebiegło dystans 5 kilometrów.

W barwach Drużyny MOJACUKRZYCA.PL w biegu 5K@ADA Virtual Challenge udział wzięli: Piotr Kos, Tomasz Pyzik, Dietriech Brasch, Rafał Tomczak i pies Rita oraz Mariusz Masiarek.

Nasz udział został wyróżniony w ostatecznym podsumowaniu akcji a Dietriech zdobył drugie miejsce na świecie w swojej kategorii! Gratulujemy i już zapowiadamy kolejne międzynarodowe starty!

Skip to content