Zdrowo Jem! Jestem Aktywny! Warsztaty w Krasiejowie

W słoneczną, kwietniową sobotę spotkaliśmy się w Krasiejowie  z grupą Opolskich Słodziaków, ucząc się i bawiąc jednocześnie.  

Na początek z humorem sprawdzaliśmy „zgranie” dzieci  ze swoimi rodzicami, zadając bardzo podchwytliwe pytania dotyczące codzienności z cukrzycą. Nie zawsze było łatwo i często nasze wolontariuszki Ola Świerzy i Oliwia Janota miały powody do uśmiechu, a sala z ogromnym rozbawieniem przyjmowała odpowiedzi.

Później dzieci w fantastycznych nastrojach i z dużym zaangażowaniem w specjalnie przygotowanych kolorowych fartuszkach wspólnie komponowały drugie śniadanie, licząc, ważąc i podając insulinę pod czujnym okiem dietetyka Teresy Woźnicy.

Nie zabrakło także aktywności fizycznej a nawet wędrówki w czasie, podczas której  spotkaliśmy na swej drodze olbrzymie  dinozaury i pływające morskie potwory….

Na zakończenie wspólne rozmowy przy ognisku, wymiana doświadczeń i wzajemne wsparcie w codziennych problemach.

Kolejne spotkanie w ramach warsztatów „ Zdrowo jem-jestem aktywny” w Osrodku przy Kolnej w Krakowie 13 maja …do zobaczenia.

Partnerem spotkania dla dzieci z województwa opolskiego była Grupa wsparcia Opolskie Słodziaki Kolejne spotkanie w ramach warsztatów „ Zdrowo jem-jestem aktywny” w Kolnej pod Krakowem 13 maja dla dzieci z cukrzycą typu I i opiekunów z terenu woj. małopolskiego Grupa wsparcia Cukrzyca typu 1 – odzyskajmy kolory życia! oraz 3 czerwca dla dzieci z cukrzycą typu I i opiekunów z terenu woj. wielkopolskiego – partner Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Kaliszu

11 czerwca spotkanie dla dzieci z cukrzycą z woj. śląskiego ze świeżym rozpoznaniem choroby. Szczegóły Zdrowo Jem! Jestem Aktywny! Edycja dla dzieci z cukrzycą!

ywny” po raz pierwszy w tym roku odbyło się spotkanie  z cyklu warsztatów edukacyjnych sponsorowanych przez firmę  Novo Nordisk .

Projekt jest realizowany we współpracy z firmą Novo Nordisk Polska

Skip to content