4 miejsce na Tour de Pologne. Świetny występ reprezentacji polskich diabetyków!

Oto oni! 4 miejsce na 84 drużyny na Tour de Pologne Amatorów MEGA wynik! 🚴‍♂️🚴‍♀️👏👏 Drużyna MOJACUKRZYCA.PL GRATULACJE!!!! To rywalizacja ze zdrowymi zawodnikami!

Wielkie brawa dla ekipy! Karolina Witek, Rafał Olo Oleś, Przemek Kotulski, Przemysław Kuświk, Ireneusz Ścięgaj, Dariusz Regulski, Paweł Wieczorek i Maciej Głowacki! 🚴‍♀️🚴‍♂️🚴‍♀️🚴‍♂️ Reprezentanci polskich Diabetyków na Tour de Pologne Razem ścigamy się z cukrzycą! Drużynę wspiera Novo Nordisk. Tu sylwetki zawodników Diabetycy na Tour de Pologne 2018! Oto skład Drużyny MOJACUKRZYCA.PL!

To był niesamowity występ! Do Bukowiny Tatrzańskiej docieraliśmy z całej Polski. Od Świnoujścia, przez Nową Rudę, Ostrołękę, Jarocin, Tomaszów Mazowiecki, Skarżysko-Kamienną, Rudułtowy, Gliwice i Wieliczkę. Wszystko po to, aby wziąc udział we wspaniałym przedsięwzięciu.

Po raz trzeci w histori reprezentacja polskich diabetyków wzięęła udział w największej i najbardziej prestiżowej imprezie dla kolarzy-amatorów, czyli Tour de Pologne Amatorów. Zawodnicy z całej Polski a było ich w sumie ponad 2300 ścigają się na tej samiej trasie co zawodowcy, na pętli wokół Bukowiny Tatrzańskiej z morderczymi podjazdami Harnaś i kultową ścianą w Gliczarowie. Trasa 59 kilometrów po górskich drogach okazała się bardzo szczęśliwa dla ekipy Druzyny MOJACUKRZYCA.PL.

Wspólny start spod Bukowina Resort był bardzo trudny z uwagi na ilośc zawodników. Niektórzy cżłonkowie naszej ekipy musieli przedzierać się  na czoło wyścigu aż z 8 sektora. Temperatura tez nie ułatwiała zadania. W tym roku w Bukowinie było prawie 30 stopni i palące słońce. Mimo to zawodnicy pokazali, że pomino tych trudności a także woich ograniczeń wynikajacych z cukrzycy nic nie jest ich w stanie powstrzymać przed walka o dobry wynik.

Wielkie gratulacje dla wszystkich członkó teamu!!! To niesamowity wynik, który z pewnością moża zainspirowac kolejne osoby do tego aby nie poddawac się w walce z cukrzycą.

Najwyżej sklasyfikowany Rafał Oleś tak wspomina występ:

Ten Tour the Pologne byl dla mnie czyms wyjątkowym z kilku względów. Ścigalismy sie pod egidą Drużyny MOJACUKRZYCA.PL, czyli w drużynie były tylko osoby chore na cukrzycą. Cieszę sią, że udało się stworzyć taką druzyne i pozyskać sponsorów na nasz wystep za co serdecznie dziekuję. W ekipie panowaśa swietna atmosfera co dalo w klasyfikacji drużynowej rewelacyjne 4 miejsce! Pytanie czy mozna bylo wyżej? Sądzę że nie, że każdy z zawodnikow dał z siebie 130% i pojechal nawet ponad swoje możliwosci. Pieknę chwile po wyscigu i wiele ciepłych słów od innych uczestników dały nam wiarę i motywację, by pracować do przyszlego roku i wejść na podium!  A jest to z tą drużyną realne! WALCZYMY. I dziekuje wszystkim ktorzy byli zaangażowani w ten wspanialy projekt.

Kapitan Drużyny MOJACUKRZYCA.PL Maciej Głowacki tak podsumowuje występ:

Szybki i dynamiczny wyścig. Tym razem udało mi się przejechać prawie cały dystans z grupą. Prawie do samej mety razem z Rafałem. Na samej trasie nie było żadnych nieoczekiwanych trudności. Pogoda oszczędziła nam deszczu, ale słońce podgrzewało atmosferę. Wynik był dla mnie zaskoczeniem, nie spodziewałem się takiego miejsca.

Udział w Tour de Pologne był ważnym startem dla Ireneusza Ścięgaja:

Udział w Tour de Pologne Amatorów to wielkie i niezapomniane wydarzenie w moim kolarskim kalendarzu tego sezonu. Po pierwsze ogromne wyzwanie, ścigania się z najlepszymi polskimi kolarzami amatorami (a w większości byłymi zawodowcami ) na tak prestiżowej imprezie. Po drugie wielka satysfakcja z osiągniętego wyniku – 81 miejsce OPEN na ponad 2300 startujących zawodników oraz 15 miejsce w kategorii na około 588 . Fakt , iż mogłem zmierzyć się z najlepszymi i osiągnąłem tak dobry wynik wynagrodził mi każdą kroplę wylanego na treningach potu oraz umocnił moją wiarę w sens tego co robię . Nie sposób w tym temacie nie wspomnieć o kwestii nie mniej ważnej , jaką jest moja choroba . Paradoksalnie to dzięki niej mogłem wziąć udział w tym wielkim kolarskim święcie, startując w barwach Drużyna MOJACUKRZYCA.PL. Czuję się więc podwójnym zwycięzcą . Pokonałem ponad 2200 świetnych, zdrowych zawodników, pokonując równocześnie ograniczenia mojego organizmu spowodowane cukrzycą . Mój prywatny sukces, oraz 4 miejsce naszej drużyny na 84 startujące, świadczy o tym, że wszystkie bariery są do pokonania, a choroba nie stanowi przeszkody w realizacji celów i pasji . Dziękuję Mariuszowi Masiarkowi , za możliwość reprezentowania Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą, kolegom z drużyny za wspólny sukces oraz mojemu teamowi za wsparcie .

Radości z przejazdu nie kryje Przemysław Kuświk:

Tour de Pologne Amatorów jak dla mnie kolejny raz mega motywacja startowa. Jadąc w barwach Drużyny MOJACUKRZYCA.PL nie mogłem do tego startu podejść byle jak. Plan był jasny od samego startu: gaz, gaz… pokazać wszystkim, że nie jesteśmy gorsi. Mocna jazda pozwala mi zająć 14 miejsce open oraz zwyciężyć w swojej kategorii. Na trasie pomagali mi chłopcy z ekipy, jak w profesjonalnej drużynie – zgranie the best. Wspólnie udało nam się zdobyć 4 lokatę wśród wielu drużyn. Z wyścigu jestem bardzo zadowolony. Cieszę się, że mogłem pojechać wyścig z takimi ludźmi. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz się spotkamy w takim składzie lub większym i będzie już tylko lepiej. Największe podziękowania należą się dla Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą MOJACUKRZYCA.PL za możliwość startu w tak ważnym w polskim środowisku wyścigu. Sama ilość startujących mówi za siebie. Mówią o nas, że jesteśmy trochę „inni”, ale pokazaliśmy, że walczymy z najlepszymi jak równy z równym.

W ostatnim momencie dos zespołu dołaczył Przemysław Kotulski, który aby wziąć udział w występie Drużyny MOJACUKRZYCA.PL w Tour de Pologne przesynął swój wyjazd na wyścigi w Belgii.

Tour de Pologne Amatorów w 2018 roku był dla mnie drugim , w którym miałem przyjemność startować. Z roku na rok Drużyna MOJACUKRZYCA.PL robi niesamowite postępy. Cieszę się bardzo, że dostałem możliwość startu w drużynie z tak wspaniałymi ludźmi dzięki, którym zdobyłem bardzo dużo doświadczenia. Bardzo się cieszę ,że moglismy pokazać ludziom, którzy są chorzy na cukrzycę , że tą choroba to nie wyrok.

Występ reprezentacji polskich diabetyków w Drużynie MOJACUKRZYCA.PL zoorganizowało Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą.

Od dawna staramy się na każdym kroku promować potencjał jaki posiadają osoby chore na cukrzycę a także aktywność fizyczną nie tylko w środowisku diabetyków ale również w całym społeczeństwie. – mówi Mariusz Masiarek, opiekun Drużyny MOJACUKRZYCA.PL i prezes Towarzystwa. Dla nas każdy kto życje codziennością z cukrzycą jest zwycięzcą! Jeśli dodatkowo osiąga sukcesy tym bardziej zasługuje na uznanie. – dodaje prezez Masiarek – Wierzę, że taka postawa może również zainspirować do tego aby dzięki aktywności fizycznej osiągać lepsze wyrónie w cukrzycy w przypadku osób chorych a dla innych może stanowić zachętę do stosowania ruchu fizycznego jako profilaktyki zachorowania nie tylko na cukrzyce typu 2, ale takżę na inne choroby.

Z cukrzycy nie można się wyleczyć, ale można z nią żyć i osiągać sukcesy!

Występ Drużyny MOJACUKRZYCA.PL, reprezentacji polskich diabetyków na Tour de Pologne był możliwy dzięki wsparciu Novo Nordisk! Dziękujemy!!!

Udział w Drużyny MOJACUKRZYCA.PL w Tour de Pologne Amatorów wspiera Novo Nordisk.

Skip to content