Pomagamy w życiu z cukrzycą! KRS 0000022162

Wizyta w Szczecinie

WFOŚ w Katowicach
Wyjazd współfinansowany przez WFOŚiGW Katowice

Jednym z ważnych punktów turnusu są wycieczki. W tym roku postanowiliśmy zwiedzić stolicę Pomorza Zachodniego – Szczecin.

Przewodnikami byli Piotr i Magda Kos wieloletni uczestnicy turnusów w Dźwirzynie, na codzień mieszkańcy tego miasta. Dzięki temu wizyta w Szczecinie była okraszona barwnymi opowieściami o mieście, jego historii i ciekawych miejscach. Na początek zwiedziliśmy Muzeum Techniki i Motoryzacji utworzone w byłej zajezdni tramwajowej. To doskonały przykład ponownego wykorzystania miejskiej przestrzeni. Poza tym zgromadzone eksponaty zabytków polskiej motoryzacji robiły wrażenie na młodzieży a dla tych nieco starszych były powrotem do lat dzieciństwa.

Po wizycie w muzeum udaliśmy się na Jasne Błonia jedno z ulubionych miejsc szczecinian. Aleje platanów a także smak przepysznych lodów w okolicznych kafejkach na długo pozostanie w naszej pamięci.

Podobnie jak spacer po Placu Solidarności i wizyta w niezwykłym gmachu Filharmonii Szczecińskiej. Spacer po Wałach Chrobrego i podziwianie portowej panoramy zwieczyly intensywny dzień w pełnym słońcu. Podobno to był jeden z najgorętszych dni tego lata.

 

FreeStyle Libre
Uczestnicy Turnusu bezpłatnie testują system FreeStyle Libre dzięki darowiźnie Abbott Laboratories Poland sp. z o.o.

Przez cały czas towarzyszy nam system monitorowania glikemi FreeStyle Libre, który każdy z uczestników otrzymał na początku wyjazdu. Dziękujemy Abbott Laboratories Poland.! www.freestylelibre.pl

 

PARTNER:

WFOŚiGW w Katowicach

POMAGAJĄ NAM:

Abbott Labolatories Poland sp. z o.o.

CONTOUR PLUS ONE Ascencia Diabetes Solutions

Skip to content