Światowy Dzień Cukrzycy. Kiermasz i loża słodkich ekspertów.

Lubimy takie pomysły! W Publicznej Szkole Podstawowej w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się cukrzycowa debata z udziałem małych ekspertów. Z kolei w Zespole Stowarzyszenia Szkół Rodzin Katolickich w Chorzowie odbył się kiermasz zdrowej żywności. A wszystko to dzięki podopiecznym Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą.

14 listopada w SP 11 w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się debata pod hasłem „Cukrzycowi eksperci są wśród nas!”. Udało się przybliżyć cukrzycę społeczności szkolnej. Mali eksperci Antek Gacka, Zuzia i Eliza mieli okazję opowiedzieć o codzienności osób zmagających się z tą chorobą i pokazać urządzenia i aplikacje, które pomagają w leczeniu. Nad wszystkim czuwała pani Dorota Gargol z Poradni Diabetologicznej w Kędzierzynie-Koźlu.

Z kolei w Chorzowie – Zespole Stowarzyszenia Szkół Rodzin Katolickich z inicjatywy pani Anny Nemsz odbył się kiermasz zdrowej żywności, z którego dochód został przeznaczony na rzecz Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą. Uczniowie dzięki tej inicjatywie poznali zasady zdrowego żywienia, a także nauczyli się, w jaki sposób mogą zamieniać niezdrowe, kaloryczne posiłki na pełnowartościowe jedzenie.

Podczas szkolnego kiermaszu sprzedawane były zdrowe zamienniki m.in. ciasta brownie, pizzy, białego pieczywa oraz nutelli. Ponadto, w szkole przeprowadzone zostały warsztaty na temat cukrzycy, podczas których uczestnicy mogli dowiedzieć się, jaka jest różnica między cukrzycą typu 1 a cukrzycą typu 2, jakie są pierwsze objawy tej choroby oraz jak pomóc osobie z hipoglikemią. To jednak nie był koniec świętowania, gdyż na samym końcu wręczone zostały nagrody za najlepszą bajkę, w której główny bohater doświadcza cukrzycy.

Gratulujemy pomysłów i dziękujemy za zaangażowanie!

Skip to content