Bieg ku słońcu, telewizja i bajkowe święto.


WFOŚ w Katowicach

Wyjazd współfinansowany przez WFOŚiGW Katowice

Na wakacjach weekend trwa cały czas, jednak ostatnie dni lipca w Dźwirzynie to zawsze sportowe emocje. A w tym roku to również bajkowe święto.

Ponad stuosobowa słodka ekipa opanowała Dźwirzyno! Trwa kolejny turnus edukacyjno-rehabilitacyjny MOJACUKRZYCA.PL Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą.


„Bieg ku śłońcu” to trdycjna impreze nadbałtyckiego lata. To bieg rozgrywany na trasie 10 kilometrów, z czego połowa po piasku na plażach Dźwirzyna i Grzybowa. Z tego powodu trasa jest bardzo wymagająca. W tym roku doszedła jeszcze jeden element, który nie sprzyjał biegaczom – upał. Na termometrach było ponad 30 stopni a sam bieg startował tuż przez południem.

Drużyna MOJACUKRZYCA.PL miałą silna reprezentację! Zarówno wśród zawodników jak i w strefach kibica. Na lini startu stanęli Joanna Jakubiuk, Tomasz Pyzik, Piotr Kos, Szymon Niewierowski i Mariusz Masiarek. Dwia aktywne strefy kibica na trasie wypełnione zostały uczetnikami turnusu. Doping był niesamowity a dodatkowe polewanie zimna wodą pozawalało przetrwać trasę.

Wszyscy zawodnicy dotarli do mety. Najlepszy czas uzyskał Tomasz Pyzik – 49 minut oraz Szymon Niewierowski 50 minut. W ten sposób promowaliśmy aktywnosc fizyczną jako element zdrowego trybu życia i profilaktyki zdrowotnej

– Chcemy pokazać, ze nawet najmniejsza aktywność się liczy w walce z chorobami cywilizacyjnymi. A właśnie zdrowy tryb życia może zredukować wystąpienie np. cukrzycy typu drugiego o 30 procent a w niektórych przypadkach nawet w całości – wskazuje Mariusz Masiarek z Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą.

O naszym przedsiewzięciu nakręcowno reportaż telewizujny – zobaczcie! https://www.informacje.kolobrzeg.pl/index.php/sport/6439-biegli-z-cukrzyca-ku-sloncu-wideo 

Niedzielny czas upłynął nam na plażowaniu. Pomimo zapowiedzi w Dźwirzynie nie spadła ani jedna kropla deszczu. Zajęcia na plaży i kąpiele w morzu wypełniły nam dzień. WIeczorem jednak dźwirzyńskie deptaki zamieniły się w bajkowe trakty. Zapanawał bajkowy klimat, który idealnie wprowadził nas w atmosferę wjątkowego balu.

Był Królewna Śnieżka, Śpiaca Królewna, Żwirek i Muchomorek, pokemony, jednorożce, odwiedziłą nas też Pocahontas i wiele innych postaci z bajek, także tych najnowszych. Bajkowy bal sylwestrowy okraszony fontanną z fajerweków i smakowitym co nieco zakończył pełen emocji dzień.

FreeStyle Libre

Uczestnicy Turnusu bezpłatnie testują system FreeStyle Libre dzięki darowiźnie Abbott Laboratories Poland sp. z o.o.

Przez cały czas towarzyszy nam system monitorowania glikemi FreeStyle Libre, który każdy z uczestników otrzymał na początku wyjazdu. Dziękujemy Abbott Laboratories Poland.! www.freestylelibre.pl

 

PARTNER:

WFOŚiGW w Katowicach

POMAGAJĄ NAM:

Abbott Labolatories Poland sp. z o.o.

CONTOUR PLUS ONE Ascencia Diabetes Solutions