Pomagamy w życiu z cukrzycą! KRS 0000022162

Nie samą plażą turnus żyje!

WFOŚ w Katowicach
Wyjazd współfinansowany przez WFOŚiGW Katowice

Piłka nożna, koszykówka, siatkówka i sporty wodne – to wszystko wypełnia czas pomiędzy jedną a drugą kąpielą w gorącym Bałtyku. Wakacje dzieci z cukrzyca z całej Polski nie moga obyć się bez aktywności fizycznej..

Ponad stuosobowa słodka ekipa opanowała Dźwirzyno! Trwa kolejny turnus edukacyjno-rehabilitacyjny MOJACUKRZYCA.PL Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą.

W tym roku wyjątkowo króloje słońce. Nie da się ukryć, że to ono ustawia nam zajęcia. WIększosc z nich odbywa się na szerokiej plazy w Dźwirzynie. Kąpiele trwają cały czas pod okiem naszego ratownika pana Bartka. Sporty plażowe pomiędzy częstymi kąpielami wypełnieją pobyt grup na plaży. Przy okazji mamy też spora dawke edukacji o tym jak skutecznie chronić się przed nadmiarem słońca i jak mocno gorąca pogoda wpływa na nasze cukry i na działanie insuliny. Tak samo ważne jest nakrycie głowy, filtry w kremach i duuuużo wody do picia!

Prawdziwa edukacja odbywa sie jednak na każdym posiłku. Świetnie przygotowane i pozywne śnaidania, obiady i kolacje uzupełniane podwieczorkiem to prawdziwe wyzwanie szczególnie dla najmłodszych uczetników wyjazdu. Pani Ania, nasza dietetyczka zawsze służy pomocą i chętnie przekazuję wiedzę, która pozwoli na coraz wiecej samodzielności. Mamy tez swój tajemny sposób na to, że warzywa zniakają z talerzy błyskawicznie!


Uczestników odwiedził Michał Jeliński, mistrz olimpijski z Pekinu i wielokrotny mistrz swiata i Europy w wioslarstwie. Opowiadał o swojej przygodzie sportowej, motywajci do sukcesu i codzienności ze swoja cukrzycą. Dla wielu te słowa moga stanowić zachętę do jeszcze lepszej samokontroli.

Nie zabrało olimpijskich zmagań pod okiem Mistrza. Jako, że Dźwirzyno jest jedynym miejsce na polskim wykrzezu, gdzie tuż obok morza jest jezioro Resko wykorzystaliy to, aby przeprowadzić specjalne zawody kajakarskie. Każda grupa miała okazję powalczyć jak na prawdziwych zawodach. Nie zabrało emocji i sportowego zacięcia mimo, że dla niektórych było to pierwsze zetknięcie z kajakami.

FreeStyle Libre
Uczestnicy Turnusu bezpłatnie testują system FreeStyle Libre dzięki darowiźnie Abbott Laboratories Poland sp. z o.o.

Przez cały czas towarzyszy nam system monitorowania glikemi FreeStyle Libre, który każdy z uczestników otrzymał na początku wyjazdu. Dziękujemy Abbott Laboratories Poland.! www.freestylelibre.pl

 

PARTNER:

WFOŚiGW w Katowicach

POMAGAJĄ NAM:

Abbott Labolatories Poland sp. z o.o.

CONTOUR PLUS ONE Ascencia Diabetes Solutions

 

Skip to content