Pomagamy w życiu z cukrzycą! KRS 0000022162

Nagrody Paulina edycja 2024! Oto sylwetki laureatów.

Oto lista laureatów nagrody dla dzieci i młodzieży chorych na cukrzycę, którzy pomimo zmagania się na co dzień z nieuleczalną chorobą działają na rzecz innych istot i środowiska naturalnego. Serdecznie gratulujemy!

Na podstawie nadesłanych zgłoszeń zgodnie z regulaminem Kapituła Nagrody „Paulina” wyróżniła następujące osoby a także przyznała im jednorazowe, specjalne stypendia.

  1. Maciej Czerwiński, Świerklaniec, województwo śląskie – stypendium 1500 zł
  2. Anna Piras, Pierzchnica, województwo świętokrzyskie – stypendium 1500 zł
  3. Lena Widźgowska, Bydgoszcz, województwo kujawsko-pomorskie – stypendium 1000 zł
  4. Gabriela Czupryniak, Rytomoczydła, województwo mazowieckie – stypendium 1000 zł

Nagroda za działalność społeczną „Paulina” jest przyznawana przez Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą. Inspiracją do ustanowienia Nagrody była działalność naszej podopiecznej Pauliny Pietrzykowskiej. Nagroda jest przyznawana osobom do 20 roku życia, ma charakter symboliczny. Nagroda może być połączona ze specjalnym stypendium.

Serdecznie gratulujemy! Poniżej przedstawimy sylwetki naszych Laureatów!

Maciej Czerwiński
Jest zaangażowanym społecznie aktywnym, młodym człowiekiem działającym czynnie od wielu lat w strukturach Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. W ramach zaangażowania społecznego dba o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad Zalewem Nakło-Chechło wielokrotnie ratując ludzkie życie.

Anna Piras
Maluje obrazy i poprzez swój talent wspiera lokalną Fundację Urtica Dzieciom, sprzedane na aukcjach obrazy zasilają szpitale onkologiczne, środki przeznaczane są na zakup sprzętu terapeutycznego oraz tworzenie przyjaznych przestrzeni dla Pacjentów. Ania jako harcerka i wolontariuszka od lat wspiera zbiórki charytatywne w swojej szkole, wspiera lokalnych seniorów oraz prowadzi warsztaty plastyczne dla harcerzy oraz seniorów a także zbiera środki dla lokalnego schroniska dla zwierząt.

Lena Widźgowska
Angażuje się w prace społeczną na rzecz zwierząt oraz lokalnego środowiska osób chorujących na cukrzycę, edukuje, uczy, rozmawia o życiu z chorobą ze swoimi rówieśnikami. Skutecznie zachęca osoby chore do aktywności fizycznej w tym do jazdy konnej w przyszłości chciałaby prowadzić zajęcia hipoterapii.

Gabriela Czupryniak
Pracuje społecznie na rzecz klasy, szkoły oraz lokalnych środowisk np. Koła Gospodyń Wiejskich, organizuje zbiórki dla lokalnych seniorów, współorganizuje pracę szkolnej kawiarenki zbierając środki na leczenie chorej koleżanki. Pracuje społecznie na rzecz dzieci z lokalnego Zespołu Szkół Specjalnych, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, aktywnie angażuje się w zbiórkę przedmiotów dla Szlachetnej Paczki.


Paulina Pietrzykowska

Aktywizm pomaga się otworzyć. Byłam zamknięta w sobie, nie odzywałam się pierwsza, brakowało mi pewności siebie i świadomości swojej wartości. Teraz, kiedy poznaję nowych ludzi, opisują mnie jako pozytywną, odważną i energiczną. Właśnie działalności społecznej zawdzięczam tę zmianę. – Paulina Pietrzykowska


Skip to content