Pomagamy w życiu z cukrzycą! KRS 0000022162

Górski wysiłek z cukrzycą! Kwietniowa Akademia Edukacyjna w Górach Opawskich.

Kwietniowa Akademia Edukacyjna dla dzieci i młodzieży chorych na cukrzycę i ich rodzin w Jarnołtówku w sercu Gór Opawskich odbyła się po prawie dwudziestu latach w tym miejscu i gościła pięćdziesięciu uczestników! 

Jarnołtówek przywitał nas cudowną letnia pogodą! Akademia rozpoczęła się od serdecznych uścisków na powitanie i poznaniu nowych rodzin które do nas dołączyły, rozmawialiśmy o codzienności z cukrzycą szczególnie w szkole i przedszkolu, wymienialiśmy się sposobami na jej oswojenie.

W tym czasie dzieci i młodzież pod czujnym okiem dietetyczki  Marioli  Klocek-Kopacz i pedagoga Anny Nemsz zajmowała się “uwalnianiem mocy” a konkretnie tworzeniem „kul mocy” skomponowanych ze zdrowych składników, gdzie wykazywały się inwencją twórczą zwłaszcza podczas ich ozdabiania, niemałą frajdą dla dzieci była także możliwość pochwalenia się swoimi wyrobami i poczęstowania nimi Rodziców.

Kreatywność, radość, zabawa i relaks na odnowionym basenie oraz w saunie ośrodka  Ziemowit tak mijało nam sobotnie przedpołudnie. 

Po południu odbyło się spotkanie z dietetyczką Mariolą Klocek-Kopacz, gdzie poruszono ważny temat wysiłku fizycznego i przygotowania się do niego. Miało to znaczenie w związku z zaplanowanym na popołudnie wspólnym spacerze do zapory w Jarnołtówku oraz naszych planów na niedzielne przedpołudnie. 

Była tez możliwość konsultacji z dr Magdaleną Huber, diabetologiem i naszym wielkim wsparciem! Dziękujemy Magdzie, Marioli i Ani!

Nie zabrakło oczywiście integracji i długich wieczornych rozmów na różne tematy.

Niedziela powitała nas słońcem i lekkim wiatrem a to idealne warunki do zdobycia korony Gór Opawskich -Biskupiej Kopy, chętni zjawili sie tłumnie w miejscu zbiórki i wspólnie wymaszerowaliśmy w stronę schroniska na Biskupiej Kopie a najwytrwalsi dotarli nawet do wyżej położonej wieży obserwacyjnej po czeskiej stronie Gór Opawskich.

W czasie wyprawy w góry mogliśmy przekonać się jak sprawdzają się uwagi dietetyczki dotyczące planowania wysiłku fizycznego w praktyce.

Dobry humor i żarty towarzyszyły nam podczas całej wyprawy w góry, chociaż wysiłek fizyczny dla niewprawionych wędrowców był momentami walką z zadyszką i bólem nóg, ostatecznie szczęśliwi i zmęczeni wróciliśmy na obiad do gościnnego Ziemowita. Wymoczeni, wytrenowani, zrelaksowani i … szczęśliwi! 

Kwietniowa Akademia Edukacyjna w Jarnołtówku dla dzieci i młodzieży chorych na cukrzycę przechodzi do historii, ale tylko do kolejnego spotkania w tym lub w innym miejscu!

Oto galeria zdjęć:

Skip to content