Kolarze w amerykańskim stylu. Przemek w USA.

Dobiegła końca przygoda 16-letniego Przemeka Kotulskiego kolarza, naszego podopiecznego i stypendysty Drużyny MOJACUKRZYCA.PL. Po raz drugi wyjechał do Stanów Zjednoczonych na ten specjalny obóz treningowy oraz na kilka wyścigów kolarskich.

Przemek z medalem!Po zakończonym Talent ID Camp – zobacz relację Kolarze z cukrzycą. Przemek na Talent ID Camp. – Przemek powrócił do siedziby Team Novo Nordisk, gdzie przygotowywał się do kolejnych wyścigów.

Tym razem pojechaliśmy na północ Stanów Zjednoczonych. Kilkanaście godzin w zespołowym busie po amerykańskich autostradach zrobił ona mnie ogromne wrażenie. Ilość samochodów, szczególnie na sześciu pasach w jedną stronę może przerażać. 

Wraz z zespołem juniorskim Team Novo Nordisk Przemek wybrał się do Milwaukee w stanie Wisconcin by wziąć udział w serii kryterów ulicznych „Tour of America’s Dairyland” To były znakomite starty zakończone zdobyciem srebrnego medalu!

Pierwszy raz stanąłem na podium w USA! Nawet udało mi się zdobyć medal. Szkoda, że następnego dnia miałem kraksę na ostatniej prostej. Byłem pierwszy tuż przed metą, ale niestety kolarz obok nie wyrobił na zakręcie i mnie podciął. I tak jestem bardzo zadowolony.

Przemek trafił do Stanów Zjednoczonych dzięki stypendium Ogólnopolskiego ProgramuDrużyna MOJACUKRZYCA.PL, który wspiera sportowców diabetyków. Wyjazd na Talent ID Camp w Athens w Stanach Zjednoczonych był możliwy dzięki współpracy Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą MOJACUKRZYCA.PL z Team Novo Nordisk, zawodową grupą kolarską, złożoną ze sportowców chorych na cukrzycę z całego świata.

Przemek Kotulski Przemek Kotulski Przemek Kotulski na podium!

Oto film który nakręcił:

A już niebawem 17 lipca z kolarską drużyna amatorów wystartuje w Bukowinie Tatrzańskiej i pokona prawie 40 kilometrowy odcinek. Na trasie wyścigu Tour De Pologne pojawią się także specjalne strefy kampanii „Ścigamy się z cukrzyca”, w której każdy będzie mógł bezpłatnie zbadać swój poziom cukru oraz porozmawiać z profesjonalną ekipą medyczną. Dodatkową atrakcją będzie możliwość przetestowania profesjonalnego sprzętu, z którego korzystają zawodnicy. Profesjonalny Team Novo Nordisk w tym roku po raz pierwszy weźmie udział w 73. Tour de Pologne i stanie w szranki z najlepszymi zawodnikami z całego świata.

Skip to content