Z cukrzycą na dwóch kołach

Już jutro rozpoczyna się Talent ID Camp –  obóz sportowy, w którym bierze udział 19 utalentowanych kolarzy diabetyków z całego świata. Wśród nich jest Polak 15-letni Przemek Kotulski z Rudułtów na Śląsku, stypendysta Drużyny MOJACUKRZYCA.PL.

Jestem bardzo podekscytowany! To moja pierwsza podróż samolotem i to do Stanów Zjednoczonych. – mówi przed wyjazdem Przemek. Jeszcze wybieram się na trening a później już tylko przygotowania do lotu.

Dzięki współpracy Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą z Team Novo Nordisk zawodową grupą kolarską, złożoną ze sportowców chorych na cukrzycę z całego świata Przemek został zaproszony jako jedyny Polak, wśród 20 osobowej grupy z całego świata na tegoroczną edycję 2015 Talent ID Camp, specjalnego programu dla utalentowanych kolarzy diabetyków.

Nasi kolarze to nie tylko sportowcy – podkreśla Morgan Patton Brown, dyrektor Talent ID Camp Program. To ambasadorzy edukacji w cukrzycy, wzmacniają wiarę w możliwości i stanowią inspirację dla innych diabetyków. Przemek Kotulski obecnie jest zawodnikiem LK UKS Pszczyna i stypendystą Drużyny MOJACUKRZYCA.PL Widzimy, że już osiąga świetne wyniki. – mówi Morgan P. Brown i dodaje – Umożliwiając mu uczestnictwo w naszym programie chcemy, aby poznał możliwości i rozwijał się zarówno w kolarstwie jak i w odpowiednim prowadzeniu cukrzycy.

Trzymamy kciuki i czekamy na pierwsze wieści prosto z Atlanty!

mc_tnn_02

Skip to content