Kolarze z cukrzycą. Przemek na Talent ID Camp.

Talent ID Camp to obóz szkoleniowy dla 30 kolarzy diabetyków z całego świata. Wśród nich jest jeden Polak, 16-letni Przemek Kotulski kolarz, nasz podopieczny i stypendysta Drużyny MOJACUKRZYCA.PL. Po raz drugi wyjechał do Stanów Zjednoczonych na ten specjalny obóz treningowy oraz na kilka wyścigów kolarskich.

Przemek Kotulski w trakcie próby wysiłkowej!Oto kolejne wrażenia:

Cztery godziny treningu, przerwa i cztery godziny zajęć. Codziennie. Do tego testy wysiłkowe. Poszło mi dobrze – 400W! – pisze Przemek ze Athens w stania Georgia, USA. Potrenowałem dużo i się nauczyłem sporo o cukrzycy!

Przemek trafił do Stanów Zjednoczonych dzięki stypendium Ogólnopolskiego Programu Drużyna MOJACUKRZYCA.PL, który wspiera sportowców diabetyków. Wyjazd na Talent ID Camp w Athens w Stanach Zjednoczonych był możliwy dzięki współpracy Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą MOJACUKRZYCA.PL z Team Novo Nordisk, zawodową grupą kolarską, złożoną ze sportowców chorych na cukrzycę z całego świata.

Podobało mi się to, że wszyscy mieli cukrzycę i wszyscy sobie pomagali w sprawach cukrzycy i nie tylko. Dziękuję Team Novo Nordisk za pożyczony mi rower. Podobały mi się treningi, szczególnie takie gry rowerowe, na których doskonaliliśmy nasze umiejętności.

 

Tutaj film z obozu:

Przemek jest również jedną z twarzy ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej zainicjowana przez organizacje działające na rzecz osób z cukrzycą w Polsce. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na profilaktykę i leczenie cukrzycy oraz rolę edukacji i aktywności fizycznej w kontroli cukrzycy. Ścigamy się z cukrzycą – kampania wystartowała!

Po powrocie z USA wraz z kolarską drużyna amatorów wystartuje 17 lipca w Bukowinie Tatrzańskiej i pokona prawie 40 kilometrowy odcinek. Na trasie wyścigu Tour De Pologne pojawią się także specjalne strefy kampanii „Ścigamy się z cukrzyca”, w której każdy będzie mógł bezpłatnie zbadać swój poziom cukru oraz porozmawiać z profesjonalną ekipą medyczną. Dodatkową atrakcją będzie możliwość przetestowania profesjonalnego sprzętu, z którego korzystają zawodnicy. Profesjonalny Team Novo Nordisk w tym roku po raz pierwszy weźmie udział w 73. Tour de Pologne i stanie w szranki z najlepszymi zawodnikami z całego świata.

Skip to content