Ścigamy się z cukrzycą – kampania wystartowała!

„Ścigamy się z cukrzycą” to ogólnopolska kampania społeczno-edukacyjna zainicjowana przez organizacje działające na rzecz osób z cukrzycą w Polsce. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na profilaktykę i leczenie cukrzycy oraz rolę edukacji i aktywności fizycznej w kontroli cukrzycy.

Organizatorami kampanii są Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą MOJACUKRZYCA.PL, Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, Koalicja na rzecz Walki z Cukrzycą, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, Ogólnopolska Federacja Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę oraz Fundacja Wstańmy Razem, Aktywna Rehabilitacja. Patronat nad wydarzeniem objął Polski Komitet Olimpijski.

Ambasadorem kampanii jest Michał Jeliński, Mistrz Olimpijski i czterokrotny Mistrz Świata i Europy w wioślarstwie, chory na cukrzycę. Został również kapitanem drużyny amatorskiej, która weźmie udział w tegorocznym Tour de Polgne.

Oprócz Michała są w niej także znakomity diabetolog Prof. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz oraz stypendysta Drużyny MOJACUKRZYCA.PL, kolarz Przemek Kotulski, który dzięki wsparciu Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą, jako jedyny Polak uczestniczy w specjalnym programie Talent ID dla najlepszych kolarzy diabetyków z całego świata. Stypendyści Drużyny MOJACUKRZYCA.PL pokazują, że można. Można wiele. To nie wyrok, a jak okazało się u Przemka, szansa.

W kampanii bierze również udział Ania Wardęska, tancerka i stypendystka Ogólnopolskiego Programu Słodycz Wiedzy realizowanego również przez Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą MOJACUKRZYCA.PL

O kampanii w TVP. ZOBACZ!
O kampanii w TVP. ZOBACZ!

Kolarska drużyna amatorów wystartuje 17 lipca w Bukowinie Tatrzańskiej i pokona prawie 40 kilometrowy odcinek. Na trasie wyścigu Tour De Pologne pojawią się także specjalne strefy kampanii „Ścigamy się z cukrzyca”, w której każdy będzie mógł bezpłatnie zbadać swój poziom cukru oraz porozmawiać z profesjonalną ekipą medyczną. Dodatkową atrakcją będzie możliwość przetestowania profesjonalnego sprzętu, z którego korzystają zawodnicy.

Mecenasem kampanii jest firma Novo Nordisk, sponsor tytularny Team Novo Nordisk, jedynej profesjonalnej drużyny sportowej na świecie złożonej wyłącznie z osób z cukrzycą.

Misją Team Novo Nordisk jest inspiracja i edukacja i angażowanie osób z cukrzycą na całym świecie, a także udowadnianie, że można osiągać wysoką jakość życia pomimo choroby przewlekłej. Liderem teamu jest pierwsza wyczynowa drużyna kolarska złożona wyłącznie z zawodników z cukrzycą.

Team Novo Nordisk w tym roku po raz pierwszy weźmie udział w 73. Tour de Pologne i stanie w szranki z najlepszymi zawodnikami z całego świata.

Od lewej Thomas Raeymaekers , Team Novo Nordisk, Michał Jeliński, Przemek Kotulski Też tak zaczynałem. Mówi Thomas Raeymaekers z Team Novo Nordisk do Przemka Kotulskiego

Mistrz Olimpijski Michał Jeliński i nasi stypendyści Ania Wardęska z Wrześni stypendystka SŁODYCZY WIEDZY oraz Przemek Kotulski, stypendysta Drużyna MOJACUKRZYCA.PL podczas startu kampanii edukacyjnej Ścigamy się z cukrzycą w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie. Nie zawsze jest łatwo.. ale się nie poddaję - mówi Przemek Kotulski

 

Skip to content