Debata: Profilaktyka i opieka nad pacjentem diabetologicznym w Polsce.

Polskie Towarzystwo Diabetologiczne zaprasza do wspólnego świętowania obchodów Światowego Dnia Cukrzycy, które odbędą się już 9 listopada o godz. 12:00! W tym roku wydarzenie online odbędzie się pod hasłem: „Profilaktyka i opieka nad pacjentem diabetologicznym w Polsce 100 lat od odkrycia insuliny (1921-2021)”. W spotkaniu wezmą udział eksperci oraz goście specjalni.

Jeśli nie teraz, to kiedy? Jak zatrzymać epidemię cukrzycy? To pytanie, jakie w tym roku stawia przed międzynarodową społecznością IDF, organizator Światowego Dnia Cukrzycy. Podczas debaty medialnej spróbujemy odpowiedzieć na te i inne pytania w gronie znamienitych gości.

W wydarzeniu udział wezmą eksperci: prof. Krzysztof Strojek, prof. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz, prof. Irina Kowalska, prof. Maciej Małecki, prof. Leszek Czupryniak, prof. Tomasz Stompór, mgr Alicja Szewczyk, dr n. o zdr. Beata Stepanow. Goście specjalni, jako pacjenci z cukrzycą podzielą się swoimi historiami. Będą to Zbigniew Hołdys – kompozytor, wokalista, gitarzysta oraz Kristóf Szabó – tancerz, solista Polskiego Baletu Narodowego. Na spotkanie zostali zaproszeni również decydenci.

W spotkaniu wezmą udział również przedstawiciele Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą.

Emisja spotkania na żywo dostępna będzie na stronie https://swiatowydziencukrzycy2021.pl oraz na FB @10tysiecyKrokow 

Skip to content