EKO Logo, Ekiden i pląsy! Turnus w Dźwirzynie dzień po dniu – 31 lipca/1 sierpnia

Ponad 50 osobowa grupa dzieci i młodzieży z cukrzycą wypoczywa nad Bałtykiem na kolejnym Turnusie Rehabilitacyjno-Edukacyjnym organizowanym przez Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą w Dźwirzynie. Oto kolejna kartka z kalendarza pobytu.

31 lipca 2023

To był wyjątkowy EKO dzień. Rozmawialiśmy o problemach związanych z odpadami, plastikiem i recyklingiem. Dowiedzieliśmy się, jakie szkody może wyrządzić nadmierna ilość plastiku w naszym otoczeniu oraz jak ważne jest segregowanie śmieci, aby chronić naszą planetę.

Byliśmy zdumieni ilością plastiku, która jest wyrzucana na wysypiska i trafia do oceanów, ale równocześnie byliśmy pełni determinacji, aby zrobić coś dobrego dla środowiska. Z zebranych plastikowych opakowań, z wykorzystaniem naszych umiejętności i fantazji powstało ekologiczne logo Towarzystwa w kilku wersjach.

Ale to nie koniec emocji! Popołudnie to aktywność fizyczna w zespołowym wydaniu! Przecież sport to nie tylko rywalizacja, ale także nauka samodyscypliny, współpracy zespołowej i pokonywania własnych ograniczeń. Sztafetowo przebiegliśmy po plaży kilkukilometrowy dystans.

1 sierpnia

Po bardzo intensywnym poniedziałku należał nam się odpoczynek. Jednak nie oznacza to, że leżeliśmy tylko na plaży. Sporo czasu zajęło nam przygotowanie się i przygotowanie wystroju na wieczorną atrakcję. Bal weselny i śluby kolonijne! To już tradycja Turnusu w Dźwirzynie.

Pomagają nam:

Wyjazd współfinansowany przez WFOŚiGW w Katowicach

PARTNER:

POMAGAJĄ NAM:

CONTOUR PLUS ONE Ascencia Diabetes Solutions
Skip to content