Pomagamy w życiu z cukrzycą! KRS 0000022162

Freestyle, żywioły i plażowanie

WFOŚ w Katowicach
Wyjazd współfinansowany przez WFOŚiGW Katowice
FreeStyle Libre
Uczestnicy Turnusu bezpłatnie testują system FreeStyle Libre dzięki darowiźnie Abbott Laboratories Poland sp. z o.o.

Kolejny dzień pobytu dzieci chorych na cukrzycę z całej Polski na wakacjach nad Bałtykiem to godziny zabawy i edukacji. Pobyt na turnusie to doskonała forma spotkania innych dzieci i nabywanie umiejętności niezbędnych do prawidłowego prowadzenia własnej cukrzycy.

Rozpoczęliśmy od uświadomienia sobie znaczenia aktywności fizycznej w leczeniu cukrzycy. Przykładem posłużył nam Łukasz Rostalski, stypendysta Drużyny MOJACUKRZYCA.PL i jeden z najlepszych freestylowców w Polsce. Wraz z Adrianem Januszem wspólnie tworzą zespół FreeStyle Beyond Life, z którym występują z pokazami na boiskach Ekstraklasy, między innymi Lecha Poznań, Zagłębia Lubin czy Wisły Kraków.

Cukrzyca nie przeszkadza mi w niczym, leczę się penami a freestyle football pozwala mi utrzymać się w dobrej kondycji. – mówił Łukasz i namawiał do spróbowania aktywności. Przez całe przedpołudnie odbywały się warsztaty podczas, których każdy mógł spróbować piłkarskich sztuczek, żonglerki i tricków. Efekty były znakomite!

Popołudnie pełne słońca pozwoliło nam skorzystać z uroku plażowania i kąpieli w dość chłodnym Bałtyku. nad bezpieczeństwem czuwał nasz ratownik Pan Bartek i skrupulatnie pilnował zasad kąpieli i zabezpieczenia przed niespodziewaną reakcją organizmu podczas pływania.

Cztery żywioły – woda, ziemia, ogień i powietrze – pomogły nam zrozumieć podstawowe zasady jakie są konieczne do zachowania bezpieczeństwa w leczeniu cukrzycy. Gra edukacyjna pozwoliła powtórzyć podstawy insulinoterapii, właściwej diety, przeliczania i aktywności fizycznej.

Powietrzne fotki wyszły znakomicie!

 

 

PARTNER:

WFOŚiGW w Katowicach

POMAGAJĄ NAM:

Abbott Labolatories Poland sp. z o.o.

CONTOUR PLUS ONE Ascencia Diabetes Solutions

Zapraszamy do Dźwirzyna!!!

 

 

Skip to content