MOJACUKRZYCA.PL Sugar Team z Pucharem Insulin On Board 2023

Taki turniej w Polsce odbył się po raz pierwszy. W Pruszkowie w niedzielę zakończyła się największa impreza piłkarska dla diabetyków: Mistrzostwa Europy Diabetyków Futsalu Dia Euro 2023 i piąta edycja Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej dla Diabetyków Insulin on Board Cup. Mistrzami na hali zostali Węgrzy, wicemistrzami Polacy.  Drużyna MOJACUKRZYCA.PL Sugar Team zdobyła puchar w najstarszej kategorii.

W turnieju wzięło w sumie udział 110 zawodników i 400 kibiców z całej Europy. Zdobyliśmy puchar najstarszej kategorii i dodatkowo WSZYSTKIE nagrody indywidualne!!!! Najlepszy Strzelec – Leon Madej, Najlepszy Bramkarz – Krzysztof Żak oraz MVP Turnieju – Leon Madej.

Jednak jak zawsze największe BRAWA dla CAŁEJ DRUŻYNY:

⚽️ Krzysztof Żak ⚽️ Oliwer Lic ⚽️ Leon Madej ⚽️ Paweł Krzepina ⚽️ Jakub Chojecki ⚽️ Kacper Orliński ⚽️ Maks Muranowski ⚽️ Michał Szumilewicz ⚽️ Wojciech Masiarek ⚽️ Kamil Matuszewski ⚽️ Kamil Sabała

W młodszych kategoriach zwyciężyli: Waleczni w kategorii 2013 i młodsi, Pogromcy Cukrów Zieloni w kategorii 2012-2011 i Reprezentacja Chorwacji w kategorii 2010-2008.

W rozgrywanych równolegle Mistrzostwach Europy Diabetyków w Futsalu „DiaEuro2023” o tytuł mistrza walczyło dziewięć drużyn: z Bułgarii, Chorwacji, Węgier, Irlandii, Macedonii, Polski, Portugalii, Słowacji i Węgier. W finale zagrały reprezentacje Polski i Węgier. O tytule zdecydowały rzuty karne. Polska strzeliła jeden, Węgry trzy i zdobyły puchar.

Dziękujemy przeciwnikom za rywalizację w duchu Fair Play! Dziękujemy za wsparcie Rodzicom! Dziękujemy za wspaniała imprezę Fundacja Dla Dzieci z Cukrzycą

Skip to content