Piękna gra, wspaniała zabawa i… czerwona kartka dla cukrzycy!

Dwa dni wielkich piłkarskich emocji i wspaniałej zabawy! Tak wyglądał I Ogólnopolski Halowy Turniej Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w piłce nożnej. Odbył się od 17 do 18 marca w Suchym Lesie koło Poznania.

Na zawody przybyły zespoły z całej Polski albo tak jak nasza Drużyna MOJACUKRZYCA.PL złożone z reprezentantów rożnych zakątków naszego kraju.

W koszulkach ze kolorowym logiem MOJACUKRZYCA.PL wystąpili Oskar Franke z Chorzowa, Kevin Litke ze Środy Wielkopolskiej, Jakub Pomykała z Sosnowca, Patryk Paprota z Dąbrowy Górniczej, Piotr Gal z Wadowic, Michał Szumilewicz z Gdańska i Krzysztof Żak z Łodzi.

W grupie starszej gdzie grali nasi zawodnicy wystąpiło sześć drużyn. Oprócz Drużyny MOJACUKRZYCA.PL grali Waleczni Warszawa, West Sweet Ball, CukierAsy I i CukierAsy II oraz SOS Diabetyka Lublin-Zielona Góra. W trzech spotkaniach opanowani konsekwentnie szliśmy od zwycięstwa do zwycięstwa! 8:2 pokonaliśmy CukierAsy I i 12:2 zwyciężylismy West Sweet Ball by wreszcie wygrać z gospodarzami CukierAsami II 5:2. Dzięń zakończyliśmy porażką z zespołem SOS Diabetyka 2:5.

Niedziela rozpoczęła się wspólną zabawą z Mistrzami Olimpijskimi Michałem Jeliśńkim oraz Szymonem Ziółkowskim. Grupy ścigały się na ergometrach oraz rzucały gumowym młotem. Nie zabrakło też finałowych rozgrywek o obu kategoriach wiekowych.

W efekcie po zaciętej walce w ostatnim meczu przegraliśmy 0:2 i ostatecznie zakończyliśmy rozgrywki z pucharem za zdobycie IV miejsca w I Halowym Turnieju Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w piłce nożnej w Suchym Lesie k. Poznania. Nasz Kuba Pomykała zdobył tytuł Króla Strzelców Turnieju a Piotrek Gal otrzymał nagrodę specjalną za wytrwałość! Puchary wręczali Mistrz Olimpijski Szymon Ziółkowski i znakomity piłkarz Andrzej Juskowiak.

Niebawem film, a tymczasem  prezentujemy kilka zdjęć.

 

 

Skip to content