Słoneczny Dzień Kartofla 2019

To był cudowny dzień. Po raz kolejny w jesiennej scenerii spotkaliśmy się by wzajemnie wymieniać cukrzycowe doświadczenia.

Tym razem październikowe warsztaty odbyły się w Czechowicach, w urokliwej dzielnicy Gliwic w ośrodku nad Jeziorem Czechowickim. Rozpoczelismy od przywitania wielu nowych twarzy z róznych stron. Do Gliwic dotały rodziny z okolic Krakowa, Opola i całego Śląska.

Nie zabrało zabaw artystycznych, w ramach któych powstało kolorowe jesienne drzewo. Mieliśmy okazję także do wspólnej rodzinnej rywalizacji sportowej. Jak przystało na takie nietypowe święto również była ona dość ortginalna.

Rodziny miały za zadanie przebiec trasę slalomem z zieminiakami pod brodą! Liczyło się rodzinne zgranie i współpraca przy biegu. Wszystcy poradzili sobie znakomicie i każdy zdobył mały upominek.

Jak przystało na Dzień Kartofla mieliśmy okazję spróbować również włąsnoręcznie wykonanych potraw, w których głównym bohaterme był oczywiście ziemniak. Same smakowitości znalazły sie na stołach. Nie zabrakło też ogniska i pieczonych w nim ziemniaków.

Udało się też odbyć spacer nad pobliskie jezioro i podziwiać niezwykłej urody psy. W ten dzień odbywała się równocześnie Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych.

Już jesteśmy umówieni na kolejne spotkanie. Zapewne w zimowej scenerii.

Skip to content