Sobie Sami. Cukrzycowa edukacja dla nastolatków.

Za nami pierwsze spotkanie w ramach projektu edukacyjnego dla nastolatków z cukrzycą pod hasłem „Sobie Sami”.

Na spotkanie w siedzibie Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą w Gliwicach przybyli uczestnicy z Białegostoku, Krakowa, Lublina, Bielska i Śląska. Warsztaty prowadziła Teresa Benbenek – Klupa, znakomity edukator i trener.

Wszystkim się podobało, nie możemy się następnego spotkania. Każdy był pod wrażeniem zajęć i oczywiście wszyscy byli zainspirowani słowami pani Teresy. – entuzjastycznie mówi Gosia Poloczek, jedna z uczestniczek.

Odległość nie ma znaczenia. Chcemy się spotykać i wzajemnie sobie pomagać! – dodaje Kasia Kuźma, która przyjechała wraz z trzema osobami z Białegostoku.

Poszukujemy osób z cukrzycą typu 1 w wieku 15-19 lat chętnych na spotkania edukacyjne pod hasłem „Sobie Sami”. Spotkania będą prowadzili zaproszeni edukatorzy i ciekawe osoby.

Spotkania są tematyczne. Uczestnicy sami ustalają problem, który chcą poruszyć. To tematy, których nie poruszamy na wizycie u diabetologa lub na które nie rozmawiamy z rodzicami. Będzie to także doskonała okazja do wymiany doświadczeń.

Terminy spotkań będą ustalane wspólnie!

Zainteresowanych prosimy o kontakt na Facebooku, na e-mail biuro@mojacukrzyca.pl lub na numer: +48 605 331 345 Ilość miejsc jest ograniczona, zgłoszenia przyjmujemy do 18 lutego.

Skip to content