Edukacja w Krakowie. Warsztaty dla rodziców.

24 lutego 2017 r. w Katolickim Domu Kultury im. Kard. A. S. Sapiehy w Krakowie odbyły się warsztaty cukrzycowe zorganizowane przez Administratorów Facebookowej grupy wsparcia Cukrzyca typu 1-szego odzyskajmy kolory życia

Takie spotkania są bezcenne, dodają sił i pokazują, że są inni, którzy żyją podobnie do nas. Są miejscem wymiany doświadczeń i zawierania przyjaźni. – mówi Anna Urbanik, administratorka grupy

Rodzice wysłuchali wykładów – „Nie taki diabeł straszny, jak go malują – wyliczanie wymienników węglowodanowych i białkowo-tłuszczowych w praktyce”, który zaprezentowała Teresa Woźnica, technolog żywności i żywienia człowieka, edukator diabetologiczny, administrator grupy.

Ciekawe wystąpienie przedstawił też Mariusz Woźnica, który opracował system powiązany z FreeStyle Libre dla swojej córeczki Karolinki, administrator grupy. „Czy monitoring na odległość to naprawdę kosmos – co zrobić, żeby to było możliwe”. Okazuje się, że istniejące rozwiązania można z powodzeniem udoskonalić dzięki zaangażowaniu rodziców i ich pomysłowości.

W tym czasie dzieci spędziły twórczo czas pod opieką pani Ewy stworzyły przepiękne papierowe sowy i świetnie się bawiły. Z buź nie schodził im uśmiech.

Oto kilka zdjęć z wydarzenia:

Skip to content