Pomagamy w życiu z cukrzycą! KRS 0000022162

Startuje plebiscyt na „Lekarza z Empatii”!

Zgłoś swojego kandydata do grona mistrzów komunikacji z pacjentami!

24 listopada startuje Plebiscyt „Lekarz z empatii”. Kandydatów do tytułu może za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.lekarzzempatii.pl zgłosić każdy, kto będąc pacjentem otrzymał od lekarza nie tylko fachową pomoc, ale też coś więcej: gotowość wysłuchania i cierpliwego wytłumaczenia celu oraz przebiegu podejmowanego leczenia. Wszyscy, którzy złożyli przysięgę Hipokratesa, zasługują na szacunek i uznanie. 

Plebiscyt ma za zadanie uhonorować lekarki i lekarzy, którzy w swojej codziennej niełatwej i odpowiedzialnej pracy wyróżniają się pełną empatii postawą, wierzą w terapeutyczny sens dialogu z pacjentem i w to, że często empatyczny lekarz sam może być lekiem.

Laureatów poznamy na wiosnę 2022 roku, a wyłoni ich Kapituła Plebiscytu, w której skład wchodzą przedstawiciele wiodących organizacji pacjenckich oraz mediów. Wśród nich Irena Guszczyńska, wiceprezes Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą.

Laureaci Plebiscytu zostaną wybrani głosami 21 osobowej Kapituły, do której zaproszenie przyjęły wiodące organizacje pacjenckie, a także wybitni dziennikarze specjalizujący się w tematyce zdrowia i medycyny. Członkowie Kapituły to osoby, które na co dzień pracują na rzecz praw pacjenta, lepszego dostępu do opieki medycznej i nowoczesnych terapii. 

Doskonale rozumiemy na czym polegają wyzwania pacjentów i ich bliskich związane z chorobą. Znamy także trudną codzienność, w jakiej przedstawicielom zawodów medycznych przychodzi pracować. Jesteśmy przekonani, jak wielka jest rola troskliwego lekarza w procesie leczenia i jakie korzyści obu stronom przynosi dialog i zrozumienie. Udział w Plebiscycie jest zatem naszym oczywistym wyborem dla promocji i wspierania empatycznej relacji pacjenta z lekarzem” – zgodnie twierdzą przedstawiciele Kapituły.  

Jej skład jest reprezentacją szerokiego spektrum pacjentów, m.in. pacjentów onkologicznych, kardiologicznych, chorujących na cukrzycę, stwardnienie rozsiane, choroby reumatyczne i inne choroby immunologiczne. Pełna lista członków Kapituły, którzy podjęli się zadania wyboru laureatów Plebiscytu „Lekarz z Empatii” jest dostępna na stronie www.lekarzzempatii.pl  

Skip to content