Turniej Insulin On Board 2022. Piłka nożna połączyła dzieci z cukrzycą z Europy.

Dwa dni zmagań na rozpalonym boisku i są pięknie błyszczące w warszawskim słońcu medale Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Polski Insulin On Board 2022! Drużyna MOJACUKRZYCA.PL 18 i 19 czerwca w Warszawie rywalizowała na trawiastym boisku z piłkarskimi reprezentacjami z Polski i Europy.

Nasza ekipa w składzie Olaf Zgolik, Michał Szumilewicz, Paweł Krzepina, Oliwier Lic, Piotr Bilski i Wojciech Masiarek dzielnie walczyła! W turnieju wzięły udział 24 drużyny z Polski oraz Chorwacji, Portugalii, Słowacji, Ukrainy i Bułgarii.

Rywalizowaliśmy w kategorii 2004-2007. Ostatecznie zajmując piąte miejsce. Gratulujemy zwycięzcom – Waleczni Warszawa, oraz rywalom z Sugar Team, reprezentacjom Chorwacji i Słowacji!

Specjalne podziękowania dla firmy Energopomiar sp. z o.o. z Gliwic za wsparcie przy wyjeździe naszej ekipy!

Organizatorem turnieju jest Fundacja Dla Dzieci z Cukrzycą. Dziękujemy za fantastyczną imprezę!

Turniej był rozgrywany w czterech kategoriach

• I kat.: dzieci urodzone w 2011 r. i młodsze – zwycięzca Pogromcy Cukrów I
• II kat.: dzieci urodzone w latach 2008-2010 (drużyny polskie i międzynarodowe) – zwycięzca Pogromcy Cukrów
• III kat.: dzieci urodzone w latach 2004 – 2007 (drużyny polskie i międzynarodowe) – zwycięzca Waleczni Warszawa
• IV kat.: dorośli (seniorzy, reprezentacje narodowe). – zwycięzca Chorwacja

Młodzi zawodnicy grali na boiskach trawiastych, reprezentacje seniorskie na hali. Chorwacja wygrała w kategorii seniorów. Drugie miejsce przypadło reprezentacji Słowacji, a trzecie Ukrainie. Polska zajęła czwartą lokatę, Portugalia – piątą, a szóstą Bułgaria.

Trzeba pamiętać, że w takich turniejach dla diabetyków liczą się nie tylko gole, ale także poziom cukrów. Młodsi zawodnicy nie mogą przyjechać sami, muszą być z opiekunami lub kadrą medyczną, która będzie o nich dbać w dzień i w nocy, gdy cukry spadają po wysiłku. Dorosli dbają o siebie indywidualnie.

Turniej odbył się pod patronatami Polskiego Związku Piłki Nożnej, Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy i Burmistrza Białołęki oraz przy wsparciu finansowym Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), Novonordisk, Fundacji Piłkarstwa Polskiego oraz Fundacji Ludzki Gest Jakuba Błaszczykowskiego.

Oto zdjęcia:

Skip to content