Wyjątkowy bieg, wyjątkowy cel! XIII sztafeta maratońska EKIDEN 2017.


Ścigamy się z cukrzycą! Reprezentanci Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą MOJACUKRZYCA.PL oraz pracownicy Firmy Novo Nordisk wspólnie promowali aktywność fizyczną podczas XIII sztafety maratońskiej EKIDEN 13 maja w Warszawie!

Wśród drużyn biorących udział w biegu, aż 13 reprezentowało firmę Novo Nordisk. Jeszcze nigdy reprezentacja nie była tak liczna: w sztafecie pobiegnie prawie 80 osób! W wyścigu wzięli również udział reprezentanci Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą MOJACUKRZYCA.PL Zawodnicy każdej drużyny, składającej się z 6 osób mieli do pokonania łącznie dystans równy długości maratonu. Pierwszy zawodnik pokonuje odcinek 7,195 km, dwaj następni 10 km, a trzej kolejni – po 5 km. W sumie – 42,195 km.

Drużynę MOJACUKRZYCA.PL  reprezentował 14-osobowy skład: Żaneta Kurpas, Małgorzata Marszałek, Tomasz Urbanek, Tomasz Pyzik, Włodzimierz Kozaczka, Krzysztof Świerc, Zbigniew Urbanek, Bartek Dadela, Kuba Dądela, Michał Maździarz, Szymon Kłoda, Piotr Jura, Paweł Kister i Mariusz Masiarek

Wyjątkowy start!

Tegoroczna edycja była  tym bardziej szczególna, ponieważ reprezentanci Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą MOJACUKRZYCA.PL. oraz pracownicy Novo Nordisk wystartowali wspólnie w ramach akcji edukacyjnej promującej aktywność fizyczną, jako element lepszej samokontroli w cukrzycy. Aktywność fizyczna to jeden z filarów prawidłowego leczenia cukrzycy, pomaga zmniejszyć ryzyko rozwoju przewlekłych powikłań choroby oraz w utrzymaniu dobrego samopoczucia i ogólnego stanu zdrowia.

Głównym celem akcji jest podniesienie świadomości społecznej na temat aktywności fizycznej w leczeniu i przeciwdziałaniu cukrzycy oraz zachęcenie pacjentów do aktywnego trybu życia:

„Promujemy ideę aktywnego stylu życia, jako najlepszego sposobu na oswojenie choroby. Liczymy na to, że zaangażowanie entuzjastów sportu w tym pracowników Novo Nordisk, którzy ochoczo wsparli ideę, pozwoli naszej organizacji na kontynuację działań w tym zakresie.”  – podkreślił Mariusz Masiarek – Prezes Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą.

Więcej niż wyścig!

EKIDEN to nie tylko niezwykła atmosfera wydarzenia sportowego i towarzyszące mu emocje. Podczas sztafety zostały zebrane środki wspierające działalność Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą MOJACUKRZYCA.PL. Startujący Pracownicy w symboliczny sposób przekazali wsparcie finansowe za każdy przebiegnięty w wyścigu km. Jednocześnie przewidziana jest pula dodatkowych środków za każdy pobity rekord życiowy!