Sportowa rywalizacja i doskonała zabawa!

To były niezwykłe dni! Po raz pierwszy na taką skalę spotkali się słodcy miłośnicy piłki nożnej po to by rozegrać I Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Piłce Nożnej. 28-30 kwietnia 2017 r. Gniezno stało się stolicą piłki nożnej wyjątkowych drużyn. 

W turnieju wzięło udział ponad 200 uczestników. Bardzo nas cieszyło, że w innych drużynach z różnych stron Polski, które brały udział w turnieju byli nasi podopieczni – od Szczecina do Krakowa, a w zespołach Drużyna MOJACUKRZYCA.PL 1 i Drużyna MOJACUKRZYCA.PL 2 mieliśmy znakomitych piłkarzy dosłownie z całego kraju!

Oto składy: Drużyna MOJACUKRZYCA.PL I: Kacper Zgrajek, Oskar Franke, Michał Strzałka, Michał Gałuszka, Dorian Czajkowski, Piotr Gal. Trener Rafał Wydro oraz Drużyna MOJACUKRZYCA.PL II: Daniel Nowakowski, Szymon Poziemski, Mateusz Lipp, Szymon Wysogląd, Marceli Wojciechowski, Patryk Puch. Trener Łukasz Rostalski. Managerem obu zespołów był Mariusz Masiarek.

Jako, że to sportowa rywalizacja to wyniki są ważne, ale w tym przypadku na pewno nie najważniejsze. W rozgrywkach wzięły udział 23 ekipy w trzech kategoriach wiekowych. Mecze rozgrywane były jednocześnie na trzech boiskach. Ostatecznie zwyciężyli w najstarszej kategorii zawodnicy zespołu Pompa Siły Szczecin, w kategorii najmłodszej Cukier-Asy Poznań 1.

W kategorii środkowej 10-13 lat zwycięzcami okazali się zawodnicy z SOS Diabetyka Lublin. Nasze Drużyny spotkały się w finałowych rozgrywkach w meczu o 5 miejsce. Każdemu spotkaniu towarzyszyła wola walki i prawdziwe emocje. JESTEŚMY BARDZO DUMNI!!!

Tutaj pełne wyniki. WYNIKI

Były też piękne gole! Brawo Oskar Franke!

Królem strzelców Turnieju został Patryk Puch! Gratulacje!

Jednak Mistrzostwa to nie tylko gra w piłkę. To przede wszystkim fantastyczna zabawa i okazja do spotkania.

OGROMNE podziękowania należą się organizatorom i tym wszystkim, którzy przyczynili się do przebiegu tej imprezy! Nie sposób wszystkich wymienić i dlatego DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM! A szczególnie Prof. dr hab. med. Dorocie Zozulińskie-Ziółkiewicz, dr Andrzejowi Gawreckiemu, dr Aleksandrze Araszkiewicz i całemu zespołowi diabetologii poznańskiej. Dziękujemy również sponsorom: Novo Nordisk, Ascensia i Medtronic – bez nich nic by się nie udało.

Szczególnie w pamięci zostanie sobotni wieczór, kiedy to podczas specjalnego spotkania mogliśmy wysłuchać prezentacji i wykładów m. in. Waldemara Monczanowskiego z Ascensia Diabetes Poland oraz Michała Jelińskiego, naszego Mistrza Olimpijskiego. Szczególnie chcielibyśmy podziękować Pani Karolinie Tomasik i firmie Novo Nordisk za możliwość zaprezentowania wypowiedzi stypendystów Drużyny MOJACUKRZYCA.PL – Marty Bokun, Kamila Sachy i Przemka Kotulskiego. Zrobiły OGROMNE WRAŻENIE na uczestnikach! Do tego odbył się specjalny pokaz Freestyle Football kolejnego naszego stypendysty Łukasza Rostalskiego.

Dołączamy też film nagrany przez stypendystę Drużyna MOJACUKRZYCA.PL 11-letniego Dymitra Prejznera, który w czasie, gdy koledzy grali w piłkę wywalczył dwa medale – złoty i srebrny na Mistrzostwach Ślaska w Gimnastyce Sportowej.

Organizatorzy przygotowali też niezwykłą pamiątkę dla wszystkich uczestników. Film z życzeniami dla słodkich piłkarzy! Przekazali je m. in. Zbigniew Boniek, Adam Nawałka, Jerzy Engel, Kuba Błaszczykowski piłkarze klubów Ekstraklasy Lech PoznańPiast Gliwice Legia Warszawa MKS Cracovia SSA Pogoń SzczecinRTS Widzew Łódź Łączy nas piłka oraz Jerzy Owsiak, Zbigniew Zamachowski i inni aktorzy, dziennikarze i celebryci.

Przebieg imprezy relacjonowaliśmy na bieżąco w naszych profilach w mediach społecznościowych.  Zachęcamy do przeglądania – Facebook Instagram Twitter YouTube

Czekamy na Wasze relacje! Chętnie podzielimy się nimi! Przesyłajcie je na adres biuro@mojacukrzyca.pl 

Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji!!!

Poniżej kilka zdjęć i filmów!

Skip to content