Pomagamy w życiu z cukrzycą! KRS 0000022162

Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą dołącza do Donateo – nowe możliwości wsparcia dla diabetyków

Donateo, platforma fundraisingowa z coraz większą popularnością w Polsce, zyskuje kolejnego partnera — Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą. Dzięki temu Towarzystwo będzie miało jeszcze szerszy zasięg i nowe możliwości pozyskiwania środków finansowych na pomoc chorym dzieciom i młodzieży na cukrzycę.

Cukrzyca typu 1 to choroba autoimmunologiczna, wynikająca z autoagresji. Najczęściej chorują na nią dzieci i młodzież. Pojawia się w pierwszych latach życia – nie ma dolnej granicy wieku. Według aktualnych w Polsce na cukrzycę typu 1 choruje ponad 20 tysięcy dzieci i jest to najczęściej występująca przewlekła choroba wieku dziecięcego. 

Dzieci z cukrzycą typu 1 wymagają szczególnej opieki i wsparcia, dlatego ważne jest wsparcie organizacji dobroczynnych, które angażują się w pomoc tym młodym pacjentom. Coraz więcej jest również przypadków nadwagi i otyłości wśród dzieci i młodzieży, które mogą prowadzić do zachorowania na cukrzycę typu 2, do tej pory kojarzonej tylko z dorosłymi.

Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą to organizacja, która od 1996 roku wspiera dzieci i młodzież z chorych na cukrzycę. Jej celem jest pomoc w leczeniu i zapobieganiu powikłaniom związanym z tą chorobą oraz popularyzacja wiedzy na temat cukrzycy. Dzięki wsparciu wielu darczyńców, organizacja prowadzi szereg programów, które pomagają dzieciom i młodzieży z radzić sobie z tą chorobą m.in. program stypendialny dla chorujących uczniów, szkolenia i warsztaty, akcje profilaktyczne promujące aktywność fizyczną wśród społeczeństwa.

”Dołączenie do Donateo jest dla nas bardzo ważne — mówi Mariusz Masiarek, prezes Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą — Dzięki temu zwiększymy zasięg działań i skuteczniej będziemy mogli pomagać dzieciom i młodzieży z cukrzycą. Jest to również szansa na zdobycie nowych darczyńców i partnerów, co pozwoli nam na rozwój naszej organizacji i realizację naszej misji”.

”Dla Donateo dołączenie do grona organizacji takich jak Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży  z Cukrzycą jest niezwykle ważne. Jednym z najważniejszych filarów naszej działalności jest wspieranie organizacji, które zajmują się ochroną życia i zdrowia. Jesteśmy dumni, że możemy działać z tak potrzebną organizacją. ” — mówi Krzysztof Adamski, CEO BetterPOS i pomysłodawca Donateo. 

Donateo to platforma, która pomaga organizacjom non-profit zdobywać fundusze na cele charytatywne i społeczne. Projekt ma na celu ułatwić organizacjom dobroczynnym pozyskiwanie środków przy użyciu nowoczesnych rozwiązań fundraisingu cyfrowego. Organizacje dobroczynne można wesprzeć na dwa sposoby — offline, w sklepach stacjonarnych, dokonując płatności kartą lub smartfonem oraz online, w sklepach internetowych. Przekazanie darowizny trafia bezpośrednio na konto wybranej organizacji, bez pośrednictwa innych podmiotów.

Skip to content