1 km dalej od cukrzycy! Bieg i akcja prozdrowotna w Krynicy.

W tym roku po raz kolejny 4 października mieliśmy okazję być współorganizatorami biegu „1 kilometr dalej od cukrzycy!” podczas największej biegowej imprezy w Polsce – Festiwalu Biegowego w Krynicy.

W jakże odmiennych „covidowych” warunkach w okrojonej ilości uczestników odbył się jednak rozgrywany corocznie w Krynicy-Zdroju bieg, który ma zwrócić uwagę na jedną z najczęściej występujących chorób współczesnego świata. W tym roku ze względu na sytuację w biegu mogła wziąć udział ograniczona liczba uczestników, jednak Ci którzy zdecydowali się pobiec z uśmiechem na ustach w pięknym słońcu i w naszych koszulkach dzielnie stawiali czoła sytuacji.

Trasa jak zwykle wiodła wokół krynickiego deptaku i Bulwarach Dietla, wynik nie był najważniejszy liczył się udział i poprzez to zwrócenie uwagi na problem jakim jest cukrzyca.

Zwycięzcą biegu mającego na celu wsparcie profilaktyki cukrzycy, który odbył się podczas 11. TAURON Festiwalu Biegowego, został Albert Wronowski.

Dla nas jednak największym zwycięzcą był ambasador Drużyny MOJACUKRZYCA.PL Tomasz Pyzik.

Pan Tomek w ciągu Festiwalu przebiegł w sumie 150 km na trasie wieloetapowej morderczej konkurencji – Iron Run, w tym Ultramaraton 7 dolin i Koral Maraton!!! Pamiętajcie nawet najdłuższy dystans zaczyna się od pierwszego kroku! W Krynicy także bieg 1 km dalej od cukrzycy! 

Oto co powiedziałl tuż po wbiegnięciu na metę

Skip to content