Festiwalowo i przebojowo

Turnus Edukacyjno-Rehabilitacyjny dla dzieci i młodzieży z cukrzycą
Wyjazd współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach

Tegoroczna edycja Festiwalu Filmów Krótkawych miała wyjątkowy charakter. Przede wszystkim dlatego, że to niezwykłe wydarzenie w życiu kulturalnym, ale nie tylko. W tym roku filmy przyjęły formę teledysków.

Zanim poznaliśmy tegoroczne obrazy była okazja do retrospekcji najciekawszych filmów z lat ubiegłych. Pomimo upływu czasu, bo najstarsze z nich liczą sobie już siedem lat, robiły wrażenie i wzbudzały salwy śmiechu.

Jednak najwięcej emocji towarzyszyło premierowym pokazom klipów, które zostały zrealizowane do utworów powstałych w Fabryce Dźwięku. To nowatorskie, wspólne przedsięwzięcie Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą oraz Sebastiana Polkowskiego, znanego jako Polo, rappera i producenta muzycznego współpracującego m.in z Onarem i Skorupem.

Konkurencja była bardzo duża. W efekcie zostały przyznane nagrody Jury oraz nagrody publiczności.

Jury po długotrwałych obradach wyróżniło trzy teledyski. Na trzeciej pozycji znalazła się propozycja „Kosmos” Grupy 6, na drugiej „Na Na Song” w wykonaniu Grupy 2. Największe uznanie w oczach jurorów zyskał klip do utworu „Wymiatacze” Grupy Dzieci z Rodzicami.

Podobne zdanie miała publiczność, jeśli chodzi o wybór najlepszych teledysków. Jednak inaczej rozłożyła się pula nagród. Na trzecim miejscu zdaniem widzów znalazł się klip do „Na Na Song” Grupy 2, na pozycji drugiej znalazły się „Wymiatacze” Grupy Dzieci z Rodzicami. Grand Prix Publiczności zdobył teledysk „Kosmos” Grupy 6.

Niebawem klipy będą miały swoją premierę na naszym kanale na You Tube Tymczasem zachęcamy do poznania wszystkich utworów, w wesji audio.

Oto 7 nagrań:

 

Skip to content