100 km i testy wydolnościowe

Campus w Athens pokazuje ogromną tradycję University of Georgia, jednak ze względu na okres wakacyjny wcale nie jest przepełniony. Właśnie tam swoją bazę mają uczestnicy Talent ID Camp, w którym bierze udział 20 utalentowanych kolarzy diabetyków z całego świata. Wśród nich stypendysta Drużyny MOJACUKRZYCA.PL 15-letni Przemek Kotulski.

Wyjazd był możliwy dzięki współpracy Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą z Team Novo Nordisk zawodową grupą kolarską, złożoną ze sportowców chorych na cukrzycę.

Mieszkam w pokoju z kolegą z Pakistanu,wymieniamy się doświadczeniami. Bardzo tu zielono i goraco, temperatura dochodzi do 40 stopni Celsjusza. Ale dajemy radę! W nogach 100 km i testy wydolnościowe, podczas których miałem jeden z najlepszych wyników w grupie. Te trening są inne niż w Polsce dlatego, że w klubie tylko ja mierzę poziom cukru a tu robimy to wszyscy!

Uczestnicy Talent ID Camp spotkali się wczoraj z dyrektorem grupy Team Novo Nordisk Philem Southerlandem, który zapewnił, że wśród tej grupy są kolejne gwiazdy kolarstwa, które zmieniają cukrzycę dla wszystkich.

Połączenie sił w jednym. - Przemek, Drużyna MOJACUKRZYCA.PL i Team Novo Nordisk.
Połączenie sił w jednym. – Przemek, Drużyna MOJACUKRZYCA.PL i Team Novo Nordisk.
Skip to content