Talenty, taniec i motywacja w leczeniu


Turnus Edukacyjno-Rehabilitacyjny dla dzieci i młodzieży z cukrzycąCzy należy się bać cukrzycy? Na pewno nie. Jednak trzeba bać się jej powikłań, jeśli nie będziemy odpowiednio dbać o swoje wyrównanie. Taka myśl towarzyszyła wczoraj intensywnym szkoleniom z lekarzem diabetologiem Alina Strzałą-Kłeczek.

Nie zawsze wszystko w cukrzycy się udaje w 100 procentach, ale należy wiedzieć jak trudnych sytuacji unikać i przede wszystkim nauczyć się wyciągać wnioski z własnych i cudzych błędów.

Pogodowo to był jeden z najgorszych dni. Przechodzący front dostarczył deszcz i silny wiatr jednocześnie zapowiadając wyczekiwaną zmianę pogody.

Dzień wypełniły nam przygotowania do wieczornego programu i ostatnich dogrywek wokalnych w Fabryce Dźwięku. Jeszcze tylko ostatnie miksy i niebawem będziemy mogli usłyszeć efekty. Część z nich zaprezentowała wczoraj załogo Grupy 5 podczas wieczory z talentami.

Były także popisy wokalne grupy 3, wyjątkowo subtelny pokaz tańca przygotowany przez Grupę 1, szaloną capoierę w wykonaniu Filipa z grupy rodziców, pokaż speedcubingu, czyli układania kostki Rubika na czas. Filip z grupy 4 w kilku próbach pobił rekord 11 sek!!!

Był tez pokaz tańca nowoczesnego grupy 2. Na koniec niesamowite wrażenie zrobił pokaz dancehall w wykonaniu Małgosi z grupy najstarszych uczestników, porywając wszystkich do tańca i zamieniając scenę w klubowy parkiet.