Cukrzyca, wakacje i wysiłek

WFOŚ w Katowicach
Wyjazd współfinansowany przez WFOŚiGW Katowice
FreeStyle Libre
Uczestnicy Turnusu bezpłatnie testują system FreeStyle Libre dzięki darowiźnie Abbott Laboratories Poland sp. z o.o.

Jak ważny jest wysiłek fizyczny we właściwym wyrównaniu cukrzycy, nikogo nie trzeba przekonywać. Jednak jak uczy doświadczenie stale trzeba o tym przypominać. Podczas zajęć na Turnius Edukacyjno-Rehabilitacyjnym dla dzieci i młodzieży z cukrzycą znaczna część naszej edukacji jest poświęcona właśnie aktywności.

Nasz zespół medyczny bada jak przebiega i zmienia się zapotrzebowanie na insulinę przy określonej diecie połączonej z optymalna dawką aktywności fizycznej. Dzięki temu uczestnicy będą mieli realny wpływ na rozwój nauki, a szczególnie na wzbogacenie wiedzy z dziedziny diabetologii, co z powodzeniem może pomóc ich wszystkim kolegom z cukrzycą. Czasami wygląda to dość zabawnie i wzbudza zainteresowanie postronnych osób, ale cóż… nauka wymaga poświęceń.

Nasze aktywności zostały dziś poprowadzone w mistrzowskim stylu przez kolejnego naszego gościa Michała Jelińskiego, Mistrza Olimpijskiego i wielokrotnego Mistrza Świata i Europy. Nawet zwykły spacer z takim przewodnikiem nabiera zupełnie innego wymiaru.

Kolejnym akcentem było spotkanie z reprezentantami Polki w kajak polo, naszą stypendystką Martą Bokun oraz Hubertem Migdalskim. Dzięki temu spotkaniu dowiedzieliśmy jak cukrzyca może pomagać w realizacji pasji, jak może zmienić życie i jak bardzo istotne jest wzajemne wsparcie. Do tego niezwykle istotna sprawa to codzienne dbanie o wyrównanie. Bez tego żaden sukces nie nadejdzie i dotyczy to nie tylko sportowych wyzwań.

Spotkanie z Martą Bokun i Hubertem Migdalskim, reprezentantami Polski w kajak polo

PARTNER:

WFOŚiGW w Katowicach

POMAGAJĄ NAM:

Abbott Labolatories Poland sp. z o.o.

Accu-Chek Polfa TarchominCONTOUR PLUS ONE Ascencia Diabetes Solutions

Skip to content