Ku słońcu w blasku olimpijskiego zlota

WFOŚ w Katowicach
Wyjazd współfinansowany przez WFOŚiGW Katowice
FreeStyle Libre
Uczestnicy Turnusu bezpłatnie testują system FreeStyle Libre dzięki darowiźnie Abbott Laboratories Poland sp. z o.o.

Ten dzień zapadnie nam na długo w pamięci . Dzień rozpoczęliśmy rozgrzewką przed bieganiem i kibicowaniem ku słońcu. Co roku w Dźwirzynie odbywa się kultowy już bieg na dystansie 10 km, który w połowie wiedzie plażą a w drugiej ulicami tej nadmorskiej miejscowości. Po raz kolejny wystawiliśmy swoich zawodników i mobilne strefy kibica.

A ekipa była bardzo zmotywowana i wyposażona w hasło – czy po plaży czy ulicą biegać można i z cukrzycą!  Drużyna MOJACUKRZYCA.PL na bieg to: Michał Jeliński, Piotr Jura, Szymon Goliński, Viola Kurpas, Marcin Konieczny, Radek Wólczyński, Szymon Kłoda, Tomasz Pyzik, Bartek Dłubis, Patryk Gabryś i Mariusz Masiarek.

Cały czas pokazujemy jak dobrze radzić sobie z glikemią! Nie sztuka zjeść. Prawdziwa sztuka to wyliczyć, podać insulinę, zjeść, spalić aktywnością 🚴 i mieć dobry poziom cukru!!! I tego uczymy na Turnusie! WWW.MOJACUKRZYCA.PL – DOBRA STRONA CUKRZYCY!

Na mecie wszyscy byli szczęśliwi i zadowoleni, wynik nie był najważniejszy ale jak można się domyślić najlepiej pokonam dystans nasz Mistrz Olimpijski Michał Jeliński. Po południu pan Michał opowiadał o swojej ostatniej przygodzie, czyli udziale w Tour de Pologne. To był niesamowity wyścig z naturą i w switnym gronie. Relacja tu Ściagali się z cukrzycą i pogodą! Zwycięsko! Na Tour de Pologne. Nie zabrakło pytań i olimpijskie złoto, szczególnie, że za moment mamy Igrzyska w Rio.

Nie zapomnieliśmy również o odpoczynku na plaży. Wieczór jednak wypełniły wspomnienia górskich wypraw. Wszystko za sprawą kolejnego gościa Turnusu.

Piotr Kos choć mieszka w Szczecinie, a więc prawie nad morzem, najmocniej ukochał góry. W ten letni wieczór zabrał nas w najurokliwsze zakątki polskich Tatr. Gromkie brawa na koniec spotkania potwierdziły, że to była udana wycieczka.

Nigdy nie rezygnujcie ze swoich pasji!  Mówił pan Piotr. I tego uczymy na Turnusie …

A wieczorny bal filmowy był dopełnieniem baaardzo aktywnego dnia.

Ekipa Drużyna MOJACUKRZYCA.PL przed startem Biegu Ku Słońcu!Daliśmy radę! Meta!

PARTNER:

WFOŚiGW w Katowicach

POMAGAJĄ NAM:

Abbott Labolatories Poland sp. z o.o.

Accu-Chek Polfa TarchominCONTOUR PLUS ONE Ascencia Diabetes Solutions

Skip to content