Drużyna MOJACUKRZYCA.PL Mistrzem Polski!

Na Halowych Mistrzostwach Polski w piłce nożnej dzieci z cukrzycą Drużyna MOJACUKRZYCA.PL zdobyła pierwsze miejsce!

Znakomita impreza pod hasłem „Czerwona kartka dla cukrzycy” odbyła się w Suchym Lesie koło Poznania. W zawodach uczestniczyły 16 zespołów – 15 z Polski i jeden z Anglii.

https://www.facebook.com/mojacukrzycapl/photos/a.192477200797369/2340277346017333/?type=3&theater

W meczach grupowych zwyciężyliśmy w dwóch spotkaniach – z zespołami SOS Diabetyka II Lublin 3:1 oraz Waleczni Warszawa II 11:0. W ostatnim grupowym meczu przegraliśmy 0:1 z gospodarzami turnieniu zespołem CukierAsy I Poznań.

Awansując z drugiego miejsca w grupie rozgrywaliśmy swój półfinałowy mecz z zawodnikami drużyny SOS Diabetyka I z Lublina. To było bardzo trudne i pełne emocji spotkanie, w którym do połowy przegrywaliśmy dwiema bramkami, by ostatecznie zwycieżyć 3:2!

W drugim półfinale spotkał sie zespół Warszawy – Waleczni I oraz gospodarze CukierAsy I. Ten ostatni okazła się lepszy i awansował do finału podobnie jak my.

Mecz finałowy był bardzo zacięty. Bogaty w wiele sytuacji podbramkowych, wspaniałych parad bramkarskich i cudownych strzałów. Ostatcznie Drużyna MOJACUKRZYCA.PL pokanała CukierAsy Poznań 1:0 i zdobyła pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Polski!

W naszym zespole wystąpili: Jakub Pomykała, Patryk Paprota, Oskar Franke, Michał Szumilewicz, Piotr Gal, Igor Macura, Kevin Litke i Wojciech Masiarek.

Jesteśmy z Was bardzo dumni!!!!

– Przez dwa dni nasze dzieci świetnie się bawiły. To jest turniej ku pokrzepieniu serc, ku pokrzepieniu nas-rodziców. Turniej ma pokazać nam wszystkim i jeszcze raz udowodnić, że nasze dzieci, mimo tego obciążenia chorobowego – cukrzycy, mogą grać w piłkę czy uprawiać inny sport. Dla dzieci to przede wszystkim radość wspólnego grania, poznawania się i zobaczenia, że świat z cukrzycą jest ogromny. Choroba dotyczy wielu ludzi – powiedział organizator imprezy Mikołaj Illukowicz.

Dziękujemy organizatorom za fantastyczną imprezę i wzorową organizację Turnieju i program artystyczny. To były niezapomniane chwile.

W przyszłym roku w zawodach ma wziąć udział więcej drużyn z zagranicy – zmagania będą miały formułę mistrzostw Europy.

Skip to content