Drużyna MOJACUKRZYCA.PL na TdP i kampania Ścigamy się z cukrzycą


W Krakowie odbyła się konferencja w ramach kampanii Ścigamy się z cukrzycą. Wzięli w niej udział przedstawiciele Team Novo Nordisk, zawodowej grupy kolarskiej złożonej z diabetyków Martijn Verschoor i David Lozano, dyrektor Tour de Pologne, Czesław Lang oraz parlametarzyści i przedstawiciele organizacji pacjenckich. Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą reprezentował Mariusz Masiarek a Drużynę MOJACUKRZYCA.PL, która wystąpi podczas tegorocznego Tour de Pologne Amatorów Maciej Głowacki i Ireneusz Ścięgaj.

Jak przesunąć horyzonty cukrzycy w Polsce? – to główny temat spotkania. Codzienność jest wyścigiem! Każdego dnia chorzy na cukrzycę zmagają się z chorobą i jej poważnymi powikłaniami, dlatego razem powinniśmy wspierać ich wyścig, poprzez uświadamianie, edukację, zachęcanie do działania i umożliwienie dostępu do nowoczesnego leczenia przesuwając horyzonty chorych.

Dyskusja ma na celu podnoszenie świadomości dotyczącej cukrzycy i jej powikłań oraz zachęcać do profilaktyki, aby zapobiegać kolejnym przypadkom zachorowań. Ma też na celu rozważenie wprowadzenia rozwiań systemowych w cukrzycy.