Piaramida Zdrowia. Projekt zakończony.


W szkołach podstawowych województwa śląskiego zakończył się cykl bezpłatnych warsztatów VIII edycji programu – “Zdrowo jem, jestem aktywny.” realizowanego przez Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą już po raz piąty we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego tym razem pod hasłem “Piramida zdrowia – Zdrowo jem, jestem aktywny”.


Projekt jest realizowany w ramach zadania z zakresu zdrowia publicznego w 2019 roku Województwa Śląskiego pt. „Wsparcie działań promujących zdrowie z zakresu: profilaktyki otyłości i nadwagi, profilaktyki chorób płuc ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki antynikotynowej oraz zagrożeń jakie niesie dla zdrowia zanieczyszczone powietrze”

Oto kolejne opinie, które po realizacji warszatatów dotarły do naszego Biura.

Szkoła Podstawowa nr 4 w Pyskowicach: Warsztaty edukacyjne „Piramida zdrowia – zdrowo jem, jestem aktywny” zostały przeprowadzone w ciekawy, zrozumiały i interaktywny sposób. W atmosferze dobrej zabawy uczniowie nabyli podstawową wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania oraz  zdrowego stylu życia. Dodatkowym atutem spotkania było otrzymanie przez każde dziecko materiałów dydaktycznych w postaci kolorowych teczek z Piramidą zdrowia.

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gliwicach: uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 w ZSO Nr 4 im.Piastów Śląskich w Gliwicach wzięli udział w  warsztatach „PIRAMIDA ZDROWIA – Zdrowo jem, jestem aktywny” prowadzonych przez Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą. Spotkanie miało formę interaktywnych i multimedialnych zajęć, na których omówiony został „Kodeks Dobrych Praktyk”, będący zbiorem zasad zdrowego żywienia i życia. Podczas zajęć uczniowie przypomnieli sobie zasady racjonalnego odżywiania. Nauczyły się zwracać uwagę na etykiety i czytać skład produktu, rozróżniać składniki zdrowe i niezdrowe. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach. W czasie warsztatów w ciekawy sposób przedstawione zostały treści promujące zdrowy tryb życia w oparciu o zdrową dietę i aktywność fizyczną.Szkoła Podstawowa nr 31 w Zabrzu: Warsztaty dla uczniów „Piramida zdrowia – zdrowo jem jestem aktywny” zostały przeprowadzone w naszej szkole 30 września dla uczniów klas III. Mimo, iż w spotkaniu uczestniczyły dwie liczne klasy, to prowadzący zainteresowali małych uczestników tematyką. Dzieci otrzymały wiadomości na temat dobrych praktyk żywieniowych, a dla nauczycieli zajęcia były inspiracją do nawiązywania do piramidy zdrowego żywienia na innych lekcjach  i spotkaniach pozalekcyjnych.

Szkoła Podstawowa nr 13 w Jastrzębiu Zdroju: Składam serdeczne podziękowania za przeprowadzenie warsztatów Piramida zdrowia. Zajęcia były przeprowadzone bardzo ciekawie. Kolorowe slajdy przybliżyły dzieciom tematykę prawidłowego odżywiania się. Zwłaszcza podobało im się wzięcie udziału w krótkich scenkach.  Promocja zdrowego żywienia jest bardzo ważna, dlatego wizyta Państwa u nas była bardzo potrzebna. W imieniu dzieci i swoim jeszcze raz serdecznie dziękuję.

Szkoła Podstawowa nr 65 w Katowicach: Warsztaty były bardzo dobrze przygotowane, dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy, a Państwo prowadzący warsztaty mieli bardzo douża wiedze merytoryczna. Cieszę się, że udało mi się z Państwem spotkać.