Dziękujemy Mistrzu! ACTIVEDIABET – aktywnie z cukrzycą!


Michał Jeliński, nasz Mistrz Olimpijski i czterokrotny Mistrz Świata i Europy, chory na cukrzycę poprowadził w Korbielowie kolejną edycję warsztatów ACTIVEDIABET – aktywnie z cukrzycą!

Sobotnie przedpołudnie wypełniły sportowe aktywności dla dużych i małych, dla rodziców i dzieci… dla każdego. Michał Jeliński wspierany przez Żanetę Kurpas z AWF Katowice oraz Michała Burdzińskiego przedstawiciela firmy Roche przygotował znakomite zabawy, które zaangażowały dosłownie każdego. Radości było mnóstwo! Rywalizacja sportowa oczywiście była, ale nie o to chodziło. Liczyła się przede wszystkim aktywność!

Taka zabawa to także poligon do opanowania poziomów cukrów. I to się udało, a w niektórych przypadkach było wręcz modelowo! Jeśli komuś się nie udało, to wspólnie rozwiązaliśmy problem.

Wieczorem każdy uczestnik otrzymał specjalny dyplom i medal. Michał Jeliński przygotował również specjalną prezentację na temat aktywności fizycznej w cukrzycy, wspartej mistrzowskim komentarzem z wykorzystaniem doświadczeń ze znakomitej kariery sportowej.


Podczas wieczoru doszło do niezwykłego spotkania. Do Korbielowa dojechał prosto z zawodów sportowych nasz podopieczny Dymitr Prejzner, 9-latek, który właśnie został Mistrzem Śląska w gimanstyce sportowej! Do zdobytych tego dnia trzech swoich medali dołożył, na chwilę ten najważniejszy, olimpijski. Co zostało uwiecznione na zdjęciu!

Niedzielny poranek to wartościowe warsztaty i wykład z dietetykiem dr Katarzyną Kowalcze, podczas których mieliśmy okazję zdobyc kolejne umiejetności i wiedzę przydatną w prowadzeniu cukrzycy na codzień. Zobacz też Majowa Akademia Szkoleniowa

Potem wspólnie wyruszyliśmy na szlak! Najpierw Hala Buczyna, potem Hala Miziowa i wreszcie Pilsko, na które dotarł Michał Jeliński.

Dziękujemy Michale! Dziękujemy Akademii Mistrzów Sportu, Mistrzów Życia!