Edukacja i wsparcie – Majowa Akademia

Majowa Akademia Szkoleniowa dla dzieci z cukrzycą i ich rodzin już za nami. To kolejne spotkanie dzięki któremu życie z cukrzycą staje się mniej obce i uciążliwe. Już w piątek wieczorem można było wyczuć niezwykłą atmosferę wzajemnych rozmów. Wymiana doświadczeń pod osłoną nocy, pomiędzy nocnymi pomiarami glikemii to niezwykłe przeżycie.

Wykład Dr Katarzyny Kowalcze, Warsztaty ACTIVEDIABET - aktywnie z cukrzycąDo Korbielowa dotarło dużo nowych i dawno nie widzianych osób. Najważniejsi uczestnicy, czyli dzieci chore na cukrzycę własnie na takich spotkaniach mogą poczuć, że nie są same z problemem. A przy okazji kto lepiej zrozumie, że pompa insulinowa może mieć inny kolor czy futerał niż drugi mały słodziak z wkłuciem? To najbardziej cenne.

Pogoda przez pierwsze dwa dni nie była zbyt łaskawa, jak na majowych ogrodników przystało. Za to szkoleniowe spotkania z powodzeniem wypełniły warsztatowy czas. Uczyliśmy się i poznawaliśmy nowości.

Wykłady Dr Katarzyny Kowalcze, znakomitej dietetyczki oraz spotkania na temat dokładności pomiaru glikemii i nowości sprzętowych w leczeniu cukrzycy, pokazanych na ostatnim Zjeździe Naukowym PTD, które poprowadzili Michał Burdziński i Mariusz Masiarek wzbudziły spore zainteresowanie. Nie inaczej było w przypadku dietetycznych konsultacji prowadzonych przez Mariolę Klocek.

Majowa Akademia Szkoleniowa KorbielówNasi najmłodsi przygotowali specjalne prace, które z pewnością ubarwią święto ich ukochanych Mam. Wiadomości zdobyte na zajęciach można było zastosować w praktyce. Wieczorne ognisko to istny poligon przeliczania WW i WBT oraz kilokalorii.

Jak zwykle zabrakło czasu by rozwiać wszystkie wątpliwości. Nic straconego bowiem w tym roku jeszcze nie raz będzie okazja spotkać się na wyjeździe. Najszybciej, bo w czerwcu będzie Czerwcowa Akademia Rowerowa.

Energii uczestnikom wystarczyło również na Warasztaty ACTIVEDIABET – aktywnie z cukrzycą!, które poprowadził Mistrz Olimpijski Michał Jeliński. DZIĘKUJEMY MISTRZU!!! Zobacz  Korbielów: ACTIVEDIABET – aktywnie z cukrzycą!

Tymczasem kilka zdjęć z Korbielowa.

IMG_20160514_163746IMG_20160515_122340 IMG_20160514_163909

Skip to content