Kwietniowe Spotkanie Diabetyków 18+ w Korbielowie


Cykl spotkań diabetyków 18+ miał kolejną odsłonę. Tym razem u stóp Pilska, w Korbielowie. Uczestnicy przyjechali z różnych stron Polski – od Tarnowa, poprzez Kraków aż po Górny Śląsk i Zagłębie.

„Super zabawa, świetni ludzie, dużo śmiechu, ale również pouczająco – w końcu był to wyjazd edukacyjny. Nic się nie zmieniło.” – wspomina Beata, która „wróciła” do nas po niemalże 10-letniej przerwie.

Kwietniowe Spotkanie Diabetyków 18+Była okazja do wspólnego wyjazdu na Słowację, wejścia na Halę Miziową i oczywiście do spotkań warsztatowych. Oprócz osób chorych na cukrzycę przyjechały także także osoby niechorujące, które są w „słodkich” związkach. Szczególnie miłe są ich reakcje kiedy to pomimo braku możliwości wymienienia się cukrzycowymi doświadczeniami, co było ideą przyświecającą rozpoczęciu cyklu Spotkań 18+, poczuli tę dobrą energię, którą roztaczają wokół siebie nasi uczestnicy. Wszyscy jednak z równym żalem opuszczali goszczący nas ośrodek „Jontek” w Korbielowie.

„Z Wami zawsze będę chciał jeździć!” – mówił podczas pożegnania Dawid, chłopak jednej z naszych „słodkich” uczestniczek. Mamy nadzieję, że to pozytywne nastawienie i pomoc w „oswojeniu” cukrzycy będzie przyświecać także kolejnym spotkaniom, na które bardzo serdecznie zapraszamy już dziś!

Kolejna okazja do spotkania 18+ może jeszcze w maju lub czerwcu ale można również skorzystać wyjazdu także na Czerwcowej Akademii Rowerowej w Żarkach na Jurze, we wrześniu na Akademii Biegowej w Krynicy podczas Festiwalu Biegowego oraz na jesiennych edycjach Spotkań Diabetyków w październiku i listopadzie.

Kwietniowe Spotkanie Diabetyków 18+ Kwietniowe Spotkanie Diabetyków 18+ Kwietniowe Spotkanie Diabetyków 18+