Pomagamy w życiu z cukrzycą! KRS 0000022162

Dexcom G7 dostępny na początku 2023 roku

Najnowsza generacja systemu ciągłego monitorowania glikemii Dexcom G7 została zatwierdzona przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) dla dzieci w wieku od 2 lat. Osoby z cukrzycą będą teraz miały mniejszy i dokładniejszy CGM, który pomoże im kontrolować poziom cukru we krwi.

G7 jest o 60% mniejszy niż G6 i ma prostszy, jednoetapowy proces zakładania. Aktualnie dostępny system G6 ma nadajnik, który jest ponownie używany przez kilka tygodni i wkładany do każdego nowego czujnika. G7 jest jednorazowy.

Po włożeniu czujnika wymagany jest okres rozruchu. W tym czasie użytkownik nie ma dostępu do swojego poziomu cukru we krwi. Rozruch dla G6 trwa 2 godziny, ale tylko 30 minut dla G7. To dodatkowe 90 minut na każde 10 dni użytkowania czujnika, dzięki którym użytkownik ma dostęp do danych, na podstawie których może podejmować decyzje.

G7 jest dokładniejszy niż G6. Firma Dexcom opublikowała dane ze swojego kluczowego badania wykazujące bezpieczeństwo i skuteczność urządzenia. Godna uwagi jest średnia bezwzględna różnica względna G7 (MARD), która jest kluczowym wskaźnikiem używanym do oceny dokładności CGM. MARD oblicza średnią różnicę między odczytem poziomu glukozy na CGM a pomiarem poziomu glukozy we krwi z próbki krwi. MARD dla G7 wynosi 8,2% dla czujników umieszczonych na ramieniu. Oznacza to, że odczyt z Dexcom różni się średnio o 8,2% od odczytu na glukometrze. Jest to poprawa w stosunku do 9% MARD G6 dla czujników na brzuchu (G6 nie jest zatwierdzony do użytku na ramieniu).

Dexcom przewiduje, że G7 będzie dostępny na początku 2023 roku w Stanach Zjednoczonych.

żródło: Dexcom.com

Skip to content