Dzień Dziecka – Szlakiem Piastów Ślaskich.

Cudowna pogoda i radosna atmosfera to dwa elementy które towarzyszyły nam podczas rodzinnego wyjazdu integracyjnego z okazji Dnia Dziecka. Przebyliśmy szlakiem Piastów Śląskich, zaglądając do Ogrodu Zoologicznego w Opolu oraz zwiedzając urokliwy Zamek Piastowski w Brzegu.

Radosny dzień zakończyliśmy kolejnym Marszem Niebieskiego Okręgu tym razem po brzeskich ulicach i Rynku. Nie zabrakło również specjalnych upominków ufundowanych przez firmę Bayer.

opole_02Opolskie ZOO to jeden z najładniejszych ogrodów w Polsce. Najwięcej emocji wzbudziło spotkanie z uchatkami, które sprawiały wrażenie jakby występowanie przed grupą ciekawych turystów było ich codziennością. Figle, szybkie obroty i wyławianie przedmiotów z wody robiły wrażenie. Sympatyczne kangury, dostojne żyrafy i tajemnicze wilki też miały swoich fanów. Podobnie wyjątkowe lemury i mocno rozleniwione goryle.

brzeg_07_1Poczęstunek pozwolił nam na chwilę oddechu i na nabranie sił przed spotkaniem z historią. Popołudniu dotarliśmy do Zamków Piastów w Brzegu. To niezwykłe miejsce, nazywane śląskim Wawelem jest wciąż nieodkryte, a jego potencjał naznaczony historią panowania jednego z największych rodów w historii Polski cały czas czeka na wykorzystanie. Spacer przez komnaty i podziemi zakończony zwiedzaniem dziedzińca i wystawy rzeźb przedstawiających największych Polaków dopełnił czas spędzony w średniowiecznych i renesansowych murach.

Ostatnim elementem naszego wyjazdu był Marsz Niebieskiego Okręgu. To ogólnopolska akcja promująca aktywność fizyczną oraz jednocząca w idei walki z cukrzycą zainicjowana przez Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą podczas Zjazdu Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Mieszkańcy Brzegu przyjęli nas z zainteresowaniem i zrozumieniem.

To był naprawdę emocjonujący dzień!

PARTNER:

sw_bayer_160
Bayer Diabetes Care właściciel strony hihiphurra.pl
Skip to content