Pomagamy w życiu z cukrzycą! KRS 0000022162

Zjazd PTD we Wrocławiu. Czas na Marsz!

„Czas na Marsz!” Takie słowa było słychać w sobotnie południe we wrocławskiej Hali Stulecia. W ten sposób uczestnicy XVI Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego zachęcali się nawzajem do udziału w MARSZU NIEBIESKIEGO OKRĘGU. Marsz ma na celu promowanie aktywności fizycznej oraz jednoczenie wokół idei walki z cukrzycą.

wrocławInicjatorem i organizatorem tej akcji jest Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą a jego mecenasem została marka ACCU CHEK.

W przerwie wykładowej udało się żwawym tempem przemierzyć prawie kilometrowy dystans, urokliwą trasą wiodącą chodnikiem wokół fontanny po wrocławskiej Pergoli, wypełnionej zapachami docierającymi z pobliskiego Ogrodu Japońskiego.

Podczas marszu do ubranej w pamiątkowe koszulki grupy dołączali postronni spacerowicze, zainteresowani przebiegiem akcji i chętni do poznania idei Marszu.

Nie zabrakło uwag na temat zdrowego trybu życia i istotnej roli aktywności fizycznej zarówno w życiu codziennym jak i w terapii.

Cieszymy się, że pierwszy Marsz Niebieskiego Okręgu odbył się właśnie podczas zjazdu PTD we Wrocławiu. – mówi Irena Guszczyńska z Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą. Postawa lekarzy i pielęgniarek z pewnością zachęci pacjentów do kolejnych aktywności!

wroclaw_mno_003Podczas XVI Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w Wrocławiu odbyła się specjalna akcja charytatywna na rzecz Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą.

Uczestnicy zjazdu – lekarze i pielęgniarki z całej Polski przy pomocy aplikacji mobilnej ACCU CHEK przekazywali jednym kliknięciem kwotę 5 PLN na stypendia sportowe dla diabetyków w ramach akcji Drużyna MOJACUKRZYCA.PL.

Dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne Marsze!

 

baner_ptd_02

 

Skip to content